Protein Ve Enerji Deposu

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Protein Ve Enerji Deposu

  Sporcu içeceği dendiğinde aklımıza gelen aslında birçoğumuzun doğru bildiği bir yanlış vardır ki o da sporcu içeceklerinin spordan önce içilmesi gerektiğidir. Aslında birçok kişi kilo almak, ya da fazla kilolarından kurtulmak için beslenmesine dikkat etmenin yanında bir de spor yapar ve herkes spor yapmadan önce güç kazanmak için enerji içeceği içer bu içecekler dışarıda satılan içecekler olduğu gibi ev yapımı da olabilmektedir.

  Aslında doğru olan spor yapmadan önce bu enerji veren içecekleri içip vücudumuza yüklenmek değil, sporumuz bittikten sonra kendimizi çabuk toplamak ve zinde olmak için içmektir. Hazır içecekler tercih edildiği gibi daha sağlıklı olan evde yapılabilecek kolay içecekleri tercih etmektir. Protein ve Enerji Deposu, tam olarak bu noktada uygulayabileceğiniz, son derece kolay, sağlıklı ve lezzetli bir içecektir. Hazırlaması oldukça kolay olan bu enerji içeceği içinde bulundurduğu besinler açısından spor yaparak yorulan bireylerin güçlerini yeniden ve hızlı bir şekilde toplamalarına yardımcı olur. Vücut sağlığı için en önemli kalsiyum kaynaklarından biri olan süt ile hazırlayabileceğimiz bu içecek, içindeki Tarçın miktarıyla şeker oranımızı dengeler ve gün içinde tatlı krizlerine girmememize yardımcı olur. Protein ve Enerji Deposu spor yapanlar için son derece sağlıklı bir içecektir.

  Malzemeler

  İçindekiler

   

  • Yarım Litre Yağsız Süt
  • Bir Tatlı Kaşığı Bal
  • Bir Çorba Kaşığı Tarçın
  • 1 Adet Kivi
  • Yarım Muz
  Yapılışı

  Hazırlanışı

  Oldukça kolay bir hazırlık sürecine sahip olan bu içeceğimiz için bütün malzemeleri aynı anda karıştırabileceğimiz bir şişemiz olması yeterlidir. Su şişesi gibi yanımızda da taşıyabileceğimiz bir şişe olursa her daim kolaylıkla tüketebiliriz.

  Sütümüzün içine Bir tatlı kaşığı Balımızı, bir yemek kaşığı tarçını, bir adet soyulmuş kivimizi ve yarım muzu koyup homojen hale gelene kadar karıştırıyoruz. İçmeye hazır alan karışımımızı spordan sonra rahatlıkla tüketebiliriz.