Nar Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Nar Çayı
  1
  kişilik
  0
  dakika
  78
  kalori/prs.

  Nar Çayı

  Narın faydaları herkes tarından bilinmektedir. Nar tam bir antioksidandır. Tansiyonu düşürür ve vücudu toksinlerden temizlemeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendiren narın sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır. Menopoz etkilerini azaltan nar eklem ağrılarına iyi gelir. Narın en önemli faydaları arasında doğurganlığı artırma yani kısırlığı önleme bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, bayanlarda yumurta hücrelerinin sağlığını koruması için nar tüketimi yaygınlaştırılmalıdır.  Tam bir C vitamini kaynağı olan nar fosfor bakımından da oldukça zengindir.

  Enfeksiyon hastalıklarına iyi gelir ve kansere karşı bir koruma sağlar. Kış aylarında soğuk algınlığına karşı koruma etkisi olan nar vitamin açısından oldukça zengindir. Besin maddesinde oldukça zengin olan nar yaşlanmayı geciktirici bir etkiye sahiptir. Bu etkisi ise, içerisindeki antosiyaninlerden kaynaklanmaktadır. Tıpkı karadut ve biraz da kuşburnu gibi, içerdiği yoğun Antosiyanin miktarı ile daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmanızı sağlar. E vitamini içeriği ile cildinizi gençleştirirken, kırmızı ve pembe renkli antosiyaninleri ile yüzünüze pembe bir renk vererek solgunluğunuzu alır. Bunun yanında kan düzeyinizi dengeleyici etkiye de sahiptir ve nar çayının faydaları arasında mide bulantılarına iyi gelme de bulunmaktadır.

  Nar Çayının Kalorisi

  100 gram narın kalorisi 78’dir

   

  Malzemeler
  • 3-4 adet kurtulmuş nar kabuğu
  • sıcak suyu
  Yapılışı

  Nar suyuyla çay yapabileceğiniz gibi nar kabuklarıyla da çay hazırlayabilirsiniz. 1 bardak nar kabuğu çayı hazırlamak için 3-4 adet kurtulmuş nar kabuğunu sıcak suyun içerisine atın ve demlenmesini bekleyin.