Havuçlu Kırmızı Pancar Suyu

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Havuçlu Kırmızı Pancar Suyu

  Kırmızı pancar suyu, alyuvarların artmasında etkilidir. Kan düzenleyici özelliği ile güçlü bir bitkidir. Özellikle soğuk kış günlerinde, soğuk algınlığına önlem almak için veya soğuk algınlığını daha kolay atlatmak için, havuç ve kırmızı pancar suyu yarı yarıya karıştırılarak hazırlanan içecek, özellikle kışın tüketilmesi gerekmektedir. Havuçlu kırmızı pancar suyu tarifi ise oldukça kolay.

  Malzemeler

  İçindekiler:

  • 2 adet havuç
  • 1 adet büyük kırmızı pancar
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  Yapılışı

  Yapılışı:  

  Kabukları soyulan havuçlar katı meyve sıkacağına konarak püre haline getirilir. Daha sonra pancarın kabukları iyice soyulduktan sonra dörde bölünerek, ardından katı meyve sıkacağına atılarak püre haline getirilir. Hepsini iyice karıştırıp büyük bir bardağa koyarak içerisine zeytinyağı ekleyip tüketebilirsiniz.

  Ispanakgiller ailesinden olan havuç ve pancar karışımı mucizeler yaratmaktadır. Kırmızı pancarın şeker oranı yüksek olduğu için çok fazla tüketilmemesi gerekmektedir. Kan düzenleyici özelliği ile havuçlu kırmızı pancar suyu, her ikisi de aynı ölçülerde eklenerek tüketilmelidir. A,B, C ve P vitaminleri ile vücudun direncini arttırma özelliğine sahip kırmızı pancar dikkatli tüketildiği sürece, faydası bulunmaktadır. Pancar suyunun, kanser tedavisinde kullanıldığını bilmekteyiz.

  Bunun yanı sıra sporcular, performansları arttırmak için pancar suyunu tüketmektedirler. İnsan vücudunda kanser hücresi bulunmaktadır. Fakat bozukluk sonucu kanser hücresi ortaya çıkarak, hastalığa neden olmaktadır. Havuçlu kırmızı pancar suyu karışımı tüketildiğinde, kanser hücresi oluşumu engellenir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesiyle birlikte, artan vücut direnci, insanı hastalıklardan korur. Özellikle kış aylarında daha fazla vitamine ihtiyaç duyarız. Bağışıklık sistemini koruyacak meyveler dışında yumru sebzeler de katkı sağlayarak sağlığı korumada yardımcı olurlar.