Grip Önleyici Nane Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Grip Önleyici Nane Çayı
  1
  kişilik
  15
  dakika
  22
  kalori/prs.

  Grip önleyici nane çayı tarifimiz ile grip hastalığından korunmak için başlıca yolu vücut direncinin düşmesini engellemek ve üst solumun yollarını temizleyip rahat nefes almanızı sağlamaktır. Vücut direncinin arıttırılması için uygun kıyafetler, bol sulu içecekler, mevsimsel meyve ve sebze tüketmenizi önerebiliriz.

  grip-onleyici-nane-cayi-1Çocuklarda, yaşlılarda ve kronik hastalığı sahip insanlarda ağır seyretmekte ve ölüme kadar götürebilmektedir. Bu kadar ciddi bir hastalıkla mücadelede bitkisel yollarla tedavi yöntemlerini de kullanmanız şart haline gelmektedir. Soğuk algınlığı, ateş yükselmeden, hafif kırgınlık, burun akıntısı, hapşırma gibi belirtiler ile kendini gösteren gribal enfeksiyonlara nane çayı çok iyi gelen bitki çaylarından biridir. Nane çayının buharı burun tıkanıklığını gidermek için birebirdir. Gribin iyileşme sürecini hızlandırmaya yarayan nane çayı boğaz ağrılarına da çok iyi gelmektedir.

  Nane Çayının Kalorisi

  100 gram nane çayının kalorisi 44’tür.

  Malzemeler
  • 2-3 çay kaşığı kurtulmuş nane
  • 500 ml sıcak su
  Yapılışı

  Sıcak suyun içerisine kurutulmuş nane yapraklarını atın. Ardından 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Nane yapraklarını süzdükten sonra limon ile birlikte tüketebilirsiniz.