Ev Usulü Limonata Yapımından Bilinmesi Gerekenler

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Ev Usulü Limonata Yapımından Bilinmesi Gerekenler
  1
  kişilik
  15
  dakika
  365
  kalori/prs.

  Ev Usulü Limonata Yapımından Bilinmesi Gerekenler

  Ev limonatası hepimizin sevdiği ve doğal olarak yapılarak tüketebileceğimiz içeceklerin başında gelmektedir. Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında olan limonata son derece besleyici ve vitamin yönünden oldukça yüksek C vitamini içermesi ile de son derece sağlığa faydalıdır. Çocuklarımızın sevdiği içeceklerin birçoğu gazlı veya asitli iken ev usulü limonata ile hem çocuklarımızın seveceği hem de sağlıklarından olmadan içebileceği içecek  olan limonata kimi zaman ise davetlerinizde ikram olarak sunabileceğiniz aperatif bir içecek türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Limonatanın Faydaları

  Doğal yollarla evde yapılan limonata C vitamini yönünden son derece besleyicidir. Yaz aylarında insanlara serinlik ve ferahlık vermesi ile de yaz aylarının vazgeçilmezleri arasına ismini yazdıran ev yapımı limonata insanları beslemeye ve ferahlatmaya devam edecektir.

  Ev Yapımı Limonata Fiyatı Ne Kadardır?

  Limonatayı çok seviyorum fakat dışarıda sağlık açısından güvenemiyorum diye düşünüyorsanız ve evde acaba maliyetli olur mu bana diye dert ediyorsanız hiç dert etmenize gerek yok çünkü limonata malzemeleri son derece dışarıdan aldığınız limonatalardan hem daha ucuza geliyor hem de katkı maddesi olmayacağı için sizin ve sevdiklerinizin sağlığına daha faydalıdır. Ev yapımı limonata fiyatı sandığınız gibi öyle çok uçuk rakamlar değildir. Ev yapımı limonatada kullanacağınız malzemeler limon, şeker, limon tuzu ve su olduğunu düşünürsek oldukça ucuza gelmektedir. Eğer ev yapımı limonatayı hala denemediyseniz hemen deneyerek tadına bakabilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

  Ev yapımı limonata yapımı oldukça basit olduğundan bahsetmiştik fakat püf noktalarından da bahsedersek daha güzel ve daha lezzetli limonatalar yapabilirsiniz. Limonata yapımında kullanacağınız limon adedine göre şeker koymanız limonatanız için iyi olacaktır. Limonlarınızı bir gece önceden dondurursanız limonatanızın daha farklı olduğunu hissedeceksiniz limonatanızı servis ederken üzerine taze nane yaprağı koyarak hem tadına ince bir nane tadı vermiş olursunuz hem de sunum olarak daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bir püf nokta daha vermek gerekirse tarifin içerinde olmayan fakat isteğe göre eklenebilecek bir malzeme daha koyabiliriz bu malzeme portakaldır.

  Malzemeler

   

  • Limon
  • Soğuk su
  • Toz şeker
  • Limonatanın üzeri için taze nane yaprağı
  Yapılışı

  Limonata yapımında kullanılacak limonlar bir gece önceden buzdolabında dondurulur yapılacağı zaman çıkarılarak 5 dakika bekletilir. Bekletilen limonlar daha sonra rendelenir ve içerisine toz şeker ilave edilir şeker ile 3 dakika ovaladıktan sonra limon tuzu ve su eklenerek iyice karıştırılır daha sonra ise posasını ayırmak için süzülür süzme işlemini tülbentle veya daha farklı şeylerle yapabilirsiniz. Unutulmaması gereken ise limon kabukları ile beraber rendelenmelidir. Hazır olan limonatanın üzerine ise taze nane yaprağı konularak servis edilir. Ev yapımı kolay limonata işte bu kadar basittir sizde değer sevdiklerinize bu tadı sunmak istiyorsanız yapmanız gereken aşamalar sadece bunlardan ibarettir.