Bol Çilekli limonata Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Bol Çilekli limonata Tarifi

  Yazın en güzel meyvesi olan çileği, daha önce bu şekilde denediniz mi? Mis kokusu ve lezzetli tadıyla, yaş pastalara konu olan çilek, bu sefer yazın serinletici etkisi ile limonata tadında bir içecekle karşınıza çıkıyor ve çilekli limonata tarifi oldukça kolaydır.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 250 gram çilek
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 2 su bardağı su
  • 2 adet küçük limon
  • 2 3 adet nane yaprağı
  Yapılışı

  Yapılışı

  Öncelikler çilekler bol suda yıkanır. Sap kısımların kesilerek ayıklanır. Daha sonra limonlar rendenin küçük tarafı ile rendelenir. Rendeleme işleminde limon kabuklarının beyaz kısımlarının rendelenmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Rendelenen limon kabuklarından sonra limon suyu iyice sıkılarak, bekletilir. Doğranmış çilek ve limon suyu mutfak robotuna alınarak, mutfak robotundan geçirilir. Şeker içerisinde su konularak, şekerler eritilir. Eritilen şekerli su çilekli limonlu su karışımına eklenerek, rendelenmiş limon kabuklarıyla beraber püre haline getirilir.

  Hazırlanan çilekli limonata soğuması için buzdolabında bekletilir. Kıvamı isteğinize göre ayarlayarak, su ekleyebilirsiniz. Buz parçaları ve nane ile servis ederek tüketebilirsiniz. Toz şeker tüketmek istemeyen kişiler, bal kullanarak da limonatayı içebilirler. Çilek veya limonatadan hangisinin tadının ağır basmasını istiyorsanız, tercihinize göre çoğaltarak, çilekli limonata keyfini çıkarabilirsiniz.