Kolay İçecekler

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kolay İçecekler
  1
  kişilik
  30
  dakika

  Kolay İçecekler

  Kolay içecek tarifleri içinde bazen seçim yapmakta zorlanırız. Yaz kış yapabileceğimiz, kısa sürede hazırlayabileceğimiz içecek tarifleri bulunmaktadır. Sevdikleriniz için yapabileceğiniz kolay limonata tarifi bunlardan sadece biri. Ayrıca kolay kahve tarifleri de yapabileceğiniz içecekler arasındadır. Kolay yapılan içecekler lezzetleri ile diğerlerini aratmayacak kadar güzel oluyor. Yaz geldiğinde buz gibi serinleten içecekler, kış geldiğinde ise içinizi ısıtan içecekler tercihiniz olabilir. Bu tarifimizde kolay limonata yapımı nasıl olur bunu anlatmaya çalışacağız. Limonatanızı istediğiniz zaman kısa sürede yapabilirsiniz. İlgili tarifi sayfanın en alt bölümünde bulabilirsiniz.

  Kolay İçecekler İçin Püf Noktaları

  Kolay yapılan içecekler sanmayın ki damak tadınıza uymaz. Bu içeceklerin lezzetine doyum olmaz. Kolay soğuk içecek tarifleri olsun kolay sıcak içecek tarifleri olsun hepsi birbirinden lezzetli olur.

  Kolay limonata tarifi için her zaman derin dondurucuda limon ve portakal bulundurmanızı öneririz. Portakalın verdiği renk limonatanızı iştah açıcı bir renge dönüştürecektir. Dilerseniz bunun için kan portakalı da kullanabilirsiniz. Kolay limonata yapımında kullandığınız limon ve portakal buzlukta dinlendiği için limonatanın tadı acımsı olmaz.

  Anahtar Kelimeler: Kolay İçecek Tarifleri, Kolay İçecek Yapımı, Kolay İçecek Yapimi, Kolay İçecekler, Kolay Kahve Tarifleri, Kolay Limonata Tarifi, Kolay Limonata Yapımı, Kolay Limonata Yapmak, Kolay Sıcak İçecek Tarifleri, Kolay Soğuk İçecek Tarifleri, Kolay Yapılan İçecekler

  Malzemeler

  Kolay Limonata Tarifi ve Malzemeleri

  • 2 adet limon
  • 1 adet portakal
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 litre içme suyu
  Yapılışı

  Kolay limonata yapmak isteyenlerin bir gün önceden buzluğa iki adet limon ve bir tane portakal koyarak dondurmaları gerekiyor. Kolay içecek yapimi için bundan kolay bir tarif bulamazsınız. Elinizin altında buzlukta bekleyen limon ve portakal olduktan sonra kolay limonata yapımı tarifimizi uygulayabilirsiniz. Donmuş olan limonları ve portakalı 10-15 dakika önceden buzluktan çıkarın. Bunları bıçakla kesebileceğiniz kadar yumuşamaları gerekiyor.

  Daha sonra limonları ve portakalı kabuklarıyla birlikte doğrayın. Bunları robotun büyüklüğüne göre iki parçaya ayırabilirsiniz. Robota koyduğunuz doğranmış limon ve portakalın içine toz şeker de ilave ederek püre olana kadar karıştırın. Cam sürahiye içme suyunu koyarak robotta çektiğiniz malzemeleri içine koyun. Bunu iyice karıştırın ve buzdolabına koyun. Yaklaşık 20-25 dakika dolapta bekletin. Kolay içecek yapımı için bundan basit bir tarif bulamazsınız. Bekleme süresinden sonra limonatayı süzerek içindeki parçacıkları ayırın. Limonatayı sunum bardaklarına paylaştırarak üzerini nane yaprakları ile süsleyebilirsiniz. Bu tarife göre ortalama 5-6 bardak limonata hazırlayabilirsiniz. Afiyet olsun.