En Kolay İçecek Tarifleri İle Çocuklarınıza Sürpriz Yaparak Onları Sevindirin

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  En Kolay İçecek Tarifleri İle Çocuklarınıza Sürpriz Yaparak Onları Sevindirin
  5
  kişilik
  20
  dakika
  365
  kalori/prs.

  En Kolay İçecek Tarifleri İle Çocuklarınıza Sürpriz Yaparak Onları Sevindirin

  Evde hazırlanmış,  yapımı pratik ve koruyucu madde içermeyen sağlıklı içecekler ile hem çocukları mutlu kılmak mümkün olurken,  hem de sağlıklı beslenmeleri sağlanmış olur.   Özelikle zamanı sınırlı olan,  çalışan anneler için de hazırlanışı pratik, en kolay içecek tarifleri ayrı bir önem taşımaktadır.

  Çocuklar İçin Evde Hazırlanan İçecek Tariflerinin Sağlık Açısından Önemi

  Raf ömrü uzun olan katkı maddeli, boyalı ve çürük meyve küspeleri ile hazırlanmış meyve suları ile her türlü gazlı içeceklerden uzak tutmak adına,  bilinçli annelerin başvurduğu en önemli tarifler,  evde hazırlanan en kolay içecek tarifleri olmaktadır.   Ambalajlı,   uzun ömürlü içecekler kullanılan şeker oranı ve muhteviyatı açısından,  özellikle yeni gelişen çocuklar için şeker ve obeziteye yakalanma   riskini arttıran  içeceklerdir.   Mevsiminde taze sıkılmış meyve suları,  hem bağışıklık sistemini güçlendirip, enfeksiyon hastalıklarına karşı vücut direncini artırırken,   hem de küçücük bedenlerine aşırı asit ve şeker yüklemesinin önüne geçilmesini sağlamaktadır.

  Çocuklar İçin Birkaç Pratik Ev Yapımı İçecek Tarifi

  Çocuklar için blender yardımıyla,    ezilip,  türlü meyvelerin suyu çıkarılarak ve süt ilavesi ile mevsimine göre çok pratik içecekler hazırlamak mümkündür. Mevsim yaz ise,  en önemli tariflerden biri de ev yapımı limonata hazırlamaktır. Özellikle biraz fazla hazırlanan limonata,  gün içerisinde istenildiği zaman çocuklara sürahiden konulacak pratik içecekler arasında yerini alacaktır.

  Zencefil ile Hazırlanan Limon Suları

  2-3 adet yeşil elma,   1 limon kabuğu,   zencefil,  katı meyve sıkacağında sıkıldıktan sonra oluşan karışıma arzu edilirse konulan şeker daha lezzetli hale getirir. Buradaki amaç metabolizmayı güçlendirmesi, hastalıklara karşı direnç sağlanmasıdır.

  Çocuklar İçin Bal ve Çilek İle Yapılacak lezzetli Karışımlar

  5-6 adet çilek, 1 yemek kaşığı bal,  mutfak robotunda çekildikten sonra,  üzerine kaynatılmış süt dökülerek,  isteğe bağlı olarak sıcak tüketildiği gibi, soğutularak ta tüketilebilecek hazırlanışı en kolay içecek tarifleri arasındadır.

  Her türlü mevsim meyvesini  mutfak robotunda kolaylıkla ezip,  sıcak süt ve arzu edilirse bal ile karıştırıp, çocuklar için sağlıklı ve lezzetli olan, içecek türlerini, oldukça kısa sürede ve pratik şekilde hazırlamak mümkün olacaktır.

  Malzemeler

  Enfes Kokulu Ev Yapımı Limonata

  5 adet limon

  2 ya da 3 adet kumkuat rendesi

  1-2 dal melisa yaprağı

  5 çorba kaşığı toz çeker

  tel süzgeç

   

  Yapılışı

  5 adet limonun kabuğu rendelendikten sonra,  üzerine 2 ya da 3 adet kumkuat rendesi ve çıkarılacak suyu ile 1-2 dal melisa yaprağı eklenerek 5 çorba kaşığı toz şekerle suyu çıkarılmak suretiyle karıştırılır.  Bunun için tel süzgeç kullanmak yararlı olacaktır.  Üzerine yarım limon suyu sıkılır. Bu şekilde şekerin erimesi sağlanır.  Bir gece bekletmek lezzet açısından daha güzel olmasını sağlayacaktır. Bekletilmiş karşıma,  geri kalan limon suları da sıkılarak su ile açılması sağlanır.  Sürahilere doldurulan limonata,  yazın gün içerisinde susayan ve terleyen çocuklar için her an annelerin elinin altında,  sağlıklı ve doğal toksin attırıcı bir içecek olacaktır.