Dinlendirici Özelliği Olan Tarçınlı Armut Suyu Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Dinlendirici Özelliği Olan Tarçınlı Armut Suyu Tarifi

  Armut suyunun cildin yenilenmesi konusunda ve özellikle ateş düşürücü özelliğinden dolayı faydalı bir içecek olduğu bilinmekte ve içilmesi tavsiye edilmektedir. Armut suyu tarçınla birleşince, kokusu, tadı ve faydaları artmaktadır. Tarçınlı armut suyu tam bir enerji içeceği formuna dönüşmektedir.

  Malzemeler

  İçindekiler:

  • 2 adet orta boy armut
  • 1 adet limon veya 1 adet portakal ( eğer mevsiminde ise portakal tercih edebilirsiniz. Mevsimi değilse, limon kullanmanızı öneririz)
  • 1 silme çay kaşığı tarçın
  Yapılışı

  Yapılışı:

  İlk olarak armutları iyice yıkadıktan sonra, çekirdeklerinden ayıklanır. Kabuğunu soymadan kullanırsanız daha faydalı olur. Çünkü meyvenin vitamini kabuğundadır. Temizlenen armut u ikiye veya dörde bölerek parçalayın. Mevsiminde iseniz portakal kabuklarını iyice soyunuz. Portakal yerine limon tercih ederseniz de, limonun suyunu sıkınız. Daha sonra armut ve portakalı katı meyve sıkacağına koyarak çalıştırıyoruz. Portakal yerine limon koyacaksanız, katı meyve sıkacağında parçalanan armut’a limon suyunu ekleyebilirsiniz. Son olarak hazırlanan tarçınlı armut suyu soğuması için buzdolabında bekletilir. Soğuk servis edilirken, üzerine bir tutam tarçın serperek servis edilir.

  Armut ve portakalın aromalı kokusuna, tarçın da eklenenince, ferahlatıcı mis kokulu bir içecek ortaya çıkmaktadır. Armut suyunun toksinleri atıcı özelliği ile sağlıklı ve doğal bir içecek yapmanız mümkün. Tarçın da kan şekerini düzenleyerek, zayıflamaya yararı olan bir gıda olduğundan dolayı, Tarçınlı armut suyu birleşimi sonucu, günde düzenli tüketilerek zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Doğada her meyvenin kendine has farklı faydaları bulunmaktadır. Siz de bu faydalı karışımlarla kendinize faydalı içecekler hazırlayabilirsiniz. Yapılışı gayet pratik olan Tarçınlı armut suyu, beyin yorgunluğunu aldığı bilinmektedir. Dinlenmek için düzenli olarak tüketin.