Zayıflatan Yeşil Detoks İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Zayıflatan Yeşil Detoks İçecek Tarifi

  Yeşil sebze ve meyveleri kullanarak, vücudunuzdaki toksinlerden kurtulabilirsiniz. Üstelik toksinlerden kurtulacağınız gibi diyetinize de yardımcı olacaktır. Bu etkili ve zayıflatan yeşil detoks tarifini kolaylıkla evinizde hazırlayabilirsiniz.

  Zayıflatan yeşil detoks içerisinde bulunan salatalık, beyin fonksiyonlarının iyi çalışmasını sağladığı gibi cilt sağlığına da çok faydası bulunmaktadır. Maydanozun bağırsak ve böbreklere iyi gelmesiyle birlikte yeşil detoks sayesinde, vücudunuzun hareketlendiğini hissedebilirsiniz. Diyetinizde kullanacağınız yeşil detoks karışımına, meyve olarak yeşil elma kullanılması, iştahınızın kesilerek toksinleri vücudunuzdan kolayca atmaya yardımcı olmaktadır. Detoks içerisine konulan kereviz sapı, kemik sağlığına ve stresin azaltılmasına yardımcı olur.

  Yeşil detoks sebzelerinden ıspanak, en güçlü etkiye sahip sebzelerdendir. İçerdiği demir, çinko ve kalsiyum sayesinde, çiğ olarak tüketildiğinde vücuttaki zararlı toksinleri atmada etkilidir. Vücut dokusunu yenileme ve diyet sırasında verdiği enerji özelliği ile detoks karışımınızda mutlaka bulunması gereken yeşil sebzelerden biridir. Tüm yeşil sebze ve meyvelere eklenecek limon suyu, bağışıklık sisteminizin daha güçlü çalışmasına neden olacağı gibi kan şekerini dengeleyecektir. Detoksunuzda kullanacağınız taze zencefil, vücudunuzun terleyerek, toksinleri kolayca atılmasına yardımcı olacaktır. Sağlıklı dekos tarifi istiyorsanız, zayıflatan yeşil detoks tarifini hemen uygulayın:

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 1 adet limon
  • Yarım demet maydanoz
  • Orta boy taze zencefil
  • 1 kâse ıspanak yaprağı
  • 1 adet orta boy yeşil elma
  • 1 adet orta boy salatalık
  • 2-3 adet kereviz sapı
  • 3 su bardağı su
  Yapılışı

  Yapılış

  Öncelikle bütün sebze ve meyveleri bol suda yıkadıktan sonra, suyunu süzmesi beklenir. Bütün malzemelerin kabukları soyulmadan kullanılacağından, su ile iyice temizlendiğinden emin olun. Limonun suyu sıkılarak bekletilir.

  Ispanak ve maydanoz doğranır. Maydanozu saplarından ayırmadan kullanabilirsiniz. Yeşil elma dörde bölünerek çekirdeklerinden ayıklanır. Daha sonra, maydanoz, zencefil, ıspanak, elma, salatalık ve kereviz miksere alınarak, karışması sağlanır. İçerisine limon suyu ve su eklenerek tekrar karışım sağlanır.

  Zayıflatan yeşil detoks içeceğinin, taze olarak tüketilmesi daha faydalı olacaktır. Uzun süre bekletmeden, günde 3 kere tüketilmesi, zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Vücudunuzdaki zararlı toksinleri atmaya birebir olan bu tarifi mutlaka denemelisiniz.