Şifa Deposu Ananaslı İçecek

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Şifa Deposu Ananaslı İçecek

  Tropikal bir meyve olan ananas, yıl boyunca her yerde bulabileceğiniz bir meyvedir. Şifa deposu ananaslı içecek tarifi içinde zengin vitamin ve yağ yakıcı özelliği ile gününüzü sağlıklı geçirmenizi sağlar. Ayrıca tatlı özelliği ile tatlı ihtiyacınızı giderir.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 1 su bardağı ananas
  • 1 su bardağı süt
  • 1 adet muz
  • Yarım çay bardağı Hindistan cevizi
  Yapılışı

  Yapılışı

  Ananasın baş kısmındaki yapraklı bölümü keserek çıkartılır. Kabuğu sert bir meyve olduğu için, tırtıklı bıçak yardımı ile soyulur. Koni biçiminde soyulmuş şekle geldikten sonra, küçük parçalar halinde doğranır. Katı meyve sıkacağına konularak, püre haline gelene kadar çalıştırılır. İçerisinde süt eklenerek, tekrar karıştırılır. Muzun kabuğu soyulup, doğrandıktan sonra, biraz Hindistan cevizi ile birlikte, meyve sıkacağına konularak tekrar karıştırılır. Son olarak hazırlanan şifa deposu ananaslı içecek, buzdolabında soğumaya bırakılır.

  Bardağa doldurulan şifa deposu ananaslı içecek, içerisine Hindistan cevizi serpilerek servis edilir. Ananasın dış kabuğu sert ve dikenli bir meyvedir. Diğer meyvelerden farklı tropik meyve özelliğindedir. Çiğ olarak yenebildiği gibi salatalarda da kullanılan faydalı bir meyvedir.

  Türkiye’de de yetiştirilmeye başlandığından dolayı her yerde kolayca bulabilmek mümkündür. Ananaslı içecek, metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı özelliği ile tüketilmesi gerekmektedir.