Elmalı Yeşillik Detoksu Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Elmalı Yeşillik Detoksu Tarifi

  Sağlıklı bir yaşam için ideal kan değeri, ideal şeker oranı gibi bazı gerekliliklerin yanında ideal kilo da önemli rol oynar, eğer fazla kilolu bir insansak bu yemek yeme oranımızı da artış gösterir yönde etkiler. Kilolarımız yüzünden daha çabuk yorulur hale geliriz. Kısacası fazla kilolar hayatımızın her yönünü olumsuz etkilemektedir.

  Fazla kilolarımızdan kurtulmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Hele ki günümüz koşullarında yediğimiz gıdalardan tutun her alandaki şartlar kilo almamıza yardımcı sebep olur. Bu fazla kilolardan kurtulmak için çoğu zaman uzun uzadıya zamanlar alan zorlu diyetler yapabilmenin yanında, spor salonlarında da fazla zaman harcamak zorunda kalırız.

  Dengeli beslenmeye karar verebilir ve günlük hayatımızdan bazı gıdaları çıkarabilirsek kilo alımımız daha az oranlara düşecek ve bir süre sonra bu alışkanlığımıza hareket etmeyi de eklersek kilo kaybı yaşar hale geleceğiz. Diyet, spor ve buna benzer birçok kilo verme yönteminde vazgeçilmeyen ve değişmeyen tek şey elmalı yeşillik detoksu tarifi içmektir. Vücudumuza günde 3 litre su almamız gerektiğini artık herkes söyler hale geldi.

  Tam bu noktada sağlıklı kilo vermeye yardımcı olan içecekler bizim için hayat kurtarıcı rol oynayabilir. Eğer ki suyu tek başına içmekten çok hoşlanmayan bir insansanız su yerine aromalı sıvıları tercih ediyorsanız elmalı yeşillik detoksu tarifi tam size göre.

  Malzemeler
  • 1 Litre Su
  • 1 Limon
  • 1 Demet Maydanoz
  • 3 Adet Salatalık
  • 1 Adet Yeşil Elma

   

  Yapılışı

  Hazırlanması oldukça kolay olan bu Yeşillik Detoksu tarifini günün her saatinde hazırlayabilir ve tüketebilirsiniz. 1 litre suyun içine yıkadığımız maydanozlarımızı, bir kaç parçaya ayırdığımız kabuklu salatalığımızı, limonumuzu ve son olarak iki dilim yeşil elmamızı ekliyoruz.

  Bir süre dinlenen elmalı yeşillik detoksu tarifi suyunuzu isterseniz aç karnınıza, isterseniz öğün aralarında sağlıklı bir şekilde tüketebilir, kilo vermenize yardımcı içecek olarak kullanabilirsiniz.