Spor Yapanlar İçin En Sağlıklı İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Spor Yapanlar İçin En Sağlıklı İçecek Tarifi

  Günümüzde birçok sektörde tutarak çalışıyor olmamız dolayısıyla birçok kişi hareket edemediği için kilo almaktadır. Bu kiloları gerek diyet gerekse spor yardımıyla vücudumuzdan atmaya çalışıyoruz. Çok fazla aç kalmak herkesin uygulayabildiği bir yöntem olmadığı için daha az aç kalarak ve spor yaparak bu kiloları vermeye çalışıyoruz. Spor yapmak hayatımızın her döneminde sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyduğumuz bir egzersizdir.

  Spor yaparken dikkat etmemiz gereken şeyler vardır. Bunların başında vücudumuzun besin değerini korumak gelir. Özellikle sporu kilolarınızdan kurtulmak için yapıyorsak yemek yemeyi çok tercih etmiyoruz. Bu yüzden besin değeri özellikle protein değeri yüksek olan karışımlı içecekler tercih etmek, hem sağlıklı beslenmemizi, hem de kalorisi az olan gıdalar tüketmemizi sağlar. Protein değeri yüksek gıdaların başında hepimizin bildiği gibi, et ,süt, yumurta, peynir ve buna benzer gıdalar gelir. Biz yumurta ve süt ile yapabileceğiniz hem lezzetli hem de protein değeri yüksek bir içecekten bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere yumurta ve süt her yaştan bireyin tüketmesi gereken besinlerdir. Çocuklarda ve gençlerde vücut gelişimi için, yaşlılarda kemik erimesini önlemek için oldukça önemli besinlerdir.

  Malzemeler

   

  İçindekiler

   

  • Süt ( Yarım Litre)
  • Yumurta ( 4 Adet, Sadece Beyazı)
  Yapılışı

  Hazırlanışı

  Yarım litre herhangi bir süte, (tercihinize göre bu sütü tam yağlı ya da yarım yağlı seçebilirsiniz)

  Haşlanmış 4 adet yumurtamızın sadece beyazını küçük parçalar halinde doğrayarak ilave ediyoruz, Dilerseniz içine herhangi bir tat vermesi için karabiber ve tarçın ilavesi yapabilirsiniz ki karabiber ve tarçin süt ve yumurtaya yakışan ve lezzet veren iki baharattır. Dilerseniz de sadece süt ve yumurta karışımını iyice homojen hale getirip spor sonrası ya da spor esnasında tüketebilir. Vücudunuzun protein ihtiyacını bu kolay yoldan sağlayabilirsiniz.