Sütlü İçecekler

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Sütlü İçecekler
  1
  kişilik
  10
  dakika
  280
  kalori/prs.

  Sütlü içecekler hem bebekler hemde çocuklar için oldukça faydalı olan içecekler arasında yer alır. İçerisinde bulunan süt kemikler için oldukça fazla düzeyde yararlı olurken aynı zamanda bu içeceklerin içerisinde yer alan meyvelerin çoğu da fiziksel gelişime katkı sağlar. Bu yüzden ebeveynler mutlaka bebeklerine ve çocuklarına sütlü içecekler içirmelidir. Ayrıca yetişkinler de günün yorgunluğunu atmak için sütlü içecekleri tercih edebilirler. Ki bu durum son yıllarda oldukça popüler olmaya başlamış olan bir durumdur. Kafelerde yüksek miktarlara sütlü içeceklerden alıp içmektense bunları evinizde hazırlayabilirsiniz. Peki sütlü içeceklerden hangileri evde kolaylıkla hazırlanabilir? Bebeklerinize verebileceğiniz ve kendiniz için hazırlayabileceğiniz sütlü içecekler hangileridir? Sizler için pek çok tarif bu başlık altında bekliyor olacak!

  • Yorgunlara, Temposu Düşüklere, Halsizlere, Bitkinlere: ATOM

  Eğer güne yorgun, halsiz ve mutsuz başladıysanız sizi kendinize getirecek olan şeyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Bir bardak atomun kendisine getiremeyeceği insan yoktur desek yalan olmaz. Peki kafelerde lezzetiyle hayran kaldığımız atomu evde nasıl hazırlayabiliriz? Atom için gerekli olan malzemeler neler? İşte bunlar;

  1. İki bardak miktarınca süt (Organik olması elbette daha iyi)
  2. Bir tane büyük taze muz
  3. Bir tane taze kivi
  4. Bir tatlı kaşığı miktarınca bal
  5. İki tatlı kaşığı nutella

  Yapımı oldukça basit. Bir çocuk dahi tek başına atom yapabilir. Tüm malzemeleri blenderın içerisine atın ve akışkan bir hale gelene dek çırpmaya devam edin. Bardağa dolduran ve dolapta yirmi dakika kadar bekletin. Afiyet olsun, bomba gibi olacaksınız!

  • Badem ve Sütü Birlikte Sevenlere Özel: Bademli Süt Kokteyli

  Badem enerji deposu olmasıyla süt ise kemikleri taş gibi yapmasıyla ünlü iki gıda. Peki ikisini birlikte spora gitmeden önce alırsanız ne olur? Orasını size bırakıyoruz. Muhteşem bir içeceğin malzemelerini ise şöyle kısaca aktaralım;

  1. a) İstediğiniz miktarda kavrulmuş badem içi
  2. b) Bir su bardağı kadar süt
  3. c) Bir çay kaşığı miktarınca vanilya
  4. d) Yarım çay kaşığı kadar tarçın

  Badem içlerinizi isterseniz dövme aparatı ile isterseniz de blender gibi bir elektronik alet ile iyice çırpmanız şart. Sonrasında bademleri süt ve vanilyanın içerisine atmalısınız. Son olarak üzerine biraz tarçın serptiğinizde lezzet diyarının kapıları sizler için aralanacak. Sağlıklı ve mutlu bir sütlü içecek!

  Son olarak çilek aşıkları için olan tarifimizi sayfanın en altında bulabilirsiniz!

  Malzemeler
  • Çilekli Sütlü Ferahlatıcı

  Bu tarifimiz için gerekli olan malzemeler;

  • Vanilyalı dondurma (altı top miktarınca)
  • Marsmallow (dört adet yeterli)
  • Yarım su bardağı süt
  • Yarım su bardağı çilekli yoğurt
  • Bir çay kaşığı kadar vanilya
  Yapılışı

  Blenderınızın içerisini biraz süt ile doldurun. Sonrasında marsmallowları blendera atın. Bu sayede yumuşayan marsmallowları karıştırarak parçalayın. Süt ve çilekli yoğurtla beraber hepsini bardağa aktarın. Vanilyayı üzerine serpip dondurma ile süsleyin. İşte bu kadar! Sütlü içeceklerimizden bir tanesi daha hazır olmuş oldu!