Soğuk Ahududu Kokteyl Hazırla ve Ferahla!

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Soğuk Ahududu Kokteyl Hazırla ve Ferahla!

  Ahududu hemen hemen herkes tarafından sevilen bir meyvedir. Aynı zamanda oldukça faydalıdır da. Bu nedenle içeceğinin fazlaca tüketilmesinde fayda vardır. Diğer meyvelerle bir arada hazırlanışına da kokteyl adı verilerek ahududu kokteyli hazırlanır.

  Malzemeler

  İçindekiler:

  • 3 litre su
  • 2-3 adet şeftali
  • Yarım çay kaşığı tarçın
  • Yarım su bardağı şeker
  • 5-6 adet çilek
  • 5-6 adet ahududu
  Yapılışı

  Yapılışı:

  Ahududu kokteyli, evde hazırlanışı zor bir içecek değildir. Bu nedenle hazırlanış yöntemi diğer tüm şerbetler gibidir. Fakat kokteyl olunca ahududunun yanında diğer meyvelerin de kullanılarak yapılmasıdır. Genel olarak istediğiniz her meyveyi kullanabilirsiniz kokteylde fakat bazı meyveler birbirleriyle uyumlu olmayabilir. Bu nedenle ahududu ile şeftali, çilek kullanılabilir bunun yanında üzüm kullananlar da vardır. Hazırlanışına geçince, meyveleri yıkayarak küçük parçalar halinde küp küp doğranır. Ahududular ezilir. Malzemelerin hepsi blenderdan geçirilir ve soğumaya bırakılır.

  Bu tarz içecekler sıcak yaz mevsiminde soğuk içilmek için tercih edilen içeceklerdir. Bu nedenle soğuk olarak servis edilir istenildiği takdirde buz da eklenebilir. Bir diğer husus ise malzemelerin miktarlarında yapılabilecek olan değişikliktir.

  Bazı insanlar kokteylin içerisinde ahududunun tadının yoğun olmasını isteyebilir bu durumda ahududunun miktarı artırılabilir. Ya da diğer meyvelerin de miktarlarında artışlar yapılabilir. Bu durum kişinin kendi zevkine kalmıştır fakat artışlarda ölçüye dikkat edilmelidir. Genel olarak ahududu kokteyli tarifi bu şekildedir.

  Afiyet olsun!