Pina Colada Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Pina Colada Tarifi
  1
  kişilik
  20
  dakika
  250
  kalori/prs.

  Yaz aylarının serinleten efsane içeceklerinden birisi olan Pina Colada sahil kesimlerinde birçok restoranın sayılı içeceklerinden olarak hazırlanmaktadır. hazırlanıldığında bekletilmemesi gereken bu içeceğin en önemli özelliği bol buzlu olarak tüketilmesidir. Pina colada tarifi tam ölçülerinde hazırlandığında yaz gecelerinde bu içeceği evde de yaparak tüketmek mümkündür. Peki; pina colada tarifi için neler gereklidir?

  Malzemeler

  Pina colada tarifi için aslında ölçüler çok da fazla önemli değildir. İçerikteki hangi lezzetten hazırlayan kişiler çok daha fazla hoşlanıyorsa bu malzemeyi daha fazla ekleyebilir. Pina colada tarifi malzemeleri içeriğinde;

  • Çok kalın olmadan kırılmış buz parçaları
  • Ananas suyu
  • Beyaz rom
  • Hindistan cevizi sütü
  • İsteğe bağlı olmak üzere ananas dilimleri bulunmaktadır.
  Yapılışı

  Kokteyl yapmak için özel olarak üretilmiş olan karıştırıcılardan kullanılıyorsa içerisine kırılmış buz parçaları, ananas suyu ve hindistan cevizi sütü konulur sonrasında kokteyl karıştırıcı çalıştırılarak tüm malzemeler birbirine karıştırılır. Malzemelerin tam olarak karıştığından emin olunduğunda bardağın kenarına ananas dilimleri yerleştirilerek sunum yapılır.

  Pina colada tarifi yapmak için gerekli olan malzemeler tam ise kokteyl karıştırıcıya ihtiyaç yoktur, bir mikser yardımı ile de kokteyl karıştırıcısının yapmış olduğu işlem gerçekleştirilebilir. Soğuk yaz aylarının içeceği olarak görülse de bu kokteyl soğuk kış günlerinde sıcak alanlarda da tüketilebilir. Afiyet olsun..