Limon ve Portakalla Yapılan Limonata

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Limon ve Portakalla Yapılan Limonata

  Limon ve Portakalla Yapılan Limonata

  Limonata ev yapımı olursa lezzeti beklediğinizden daha güzel olur. Katkı maddesi olmadan, doğal ve mevsiminde limon ve portakaldan limonata yapmak harika bir fikir olacak. Limonata nefis yemek tarifleri takipçileri tarafından da en fazla talep gören tarifler arasındadır. Limonata yaparken limonla birlikte portakal da kullanırsanız limonatanın rengi harika olur. Sadece limon kullanırsanız rengi çok açık sarı olacaktır. Ayrıca limonata daha lezzetli olur. Portakalın aroması da içeceğin lezzetine katkı yapar. Hazır satılan limonata ne kadar evde yapılan limonatanın maliyeti nedir diye merak etmeyin. Evde yapılan hem daha uygun maliyetli oluyor hem de daha sağlıklı oluyor. Aşağıdaki tarifimizi mutlaka denemenizi öneririz.

  Limon ve Portakaldan Limonata Yapımı ve Malzemelerini sayfanın en altında bulabilirsiniz.

  Limonata Ev Yapımı Püf Noktaları

  Evde limonata yaparken dondurulmuş limon ve portakal kullanırsanız limonatanız acımsı tatta olmaz. Bu püf noktasını bütün limonata tarifleri için kullanabilirsiniz. Ancak portakal ve limon bıçakla kesilecek kıvama gelinceye kadar dışarıda bekletilmelidir. Bu esnada limon ve portakalların iyice erimemesine de dikkat etmelisiniz.

  Limon ve portakalla yapılan limonata bir süre süzmeden buzdolabında bekletilirse aroması daha güzel olur.

  Limonata portakal ile yapıldığında daha canlı bir renkte olsun isterseniz kan portakalı kullanabilirsiniz. Limonatanın şeker oranını meyvelerin şeker oranına göre ayarlayabilirsiniz. Sunum sırasında kırık buz, nane yaprakları kullanarak şık bir ikram yapabilirsiniz.

  Anahtar Kelimeler: Limon ve Portakaldan Limonata, Limon ve Portakalla Yapılan Limonata, Limonata Ev Yapımı, Limonata Ne Kadar, Limonata Nefis Yemek Tarifleri, Limonata Portakal, Limonata Suyu

  Malzemeler
  • 2 adet portakal
  • 1 adet limon
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 litre içme suyu
  • Nane yaprakları
  Yapılışı

  Limonata portakal ile yapıldığında renginden tadına kadar bir başka oluyor. Bunu ancak deneyerek görebilirsiniz. Bunun için portakalları ve limonu bir gece önceden derin dondurucuya koyarak donmalarını sağlayın. Limonatayı yapacağınız zaman derin dondurucudan çıkarın. Kesebileceğiniz kadar yumuşadığında bıçakla portakalları ve limonu kabuklarıyla birlikte doğrayın. Bunları şekerle karıştırarak rondonun içine koyun. Malzemelerin hepsi püre kıvamına gelene kadar karıştırın. İçine çok az su koyarak biraz daha karıştırınca derin bir kâseye alın. Üzerine kalan suyu koyarak harmanlayın. Daha sonra buzdolabına koyduğunuz limonata suyu soğuyuncaya kadar beklesin. Ardından limonatayı süzün ve bardaklara paylaştırın. Bardaklara nane yaprakları koyarak sunumunuzu yapabilirsiniz. Afiyet olsun.