Kavuran Sıcaklara Buz Gibi Limonlu Naneli Şerbet

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kavuran Sıcaklara Buz Gibi Limonlu Naneli Şerbet

  Havaların kavurucu sıcaklık derercilerine ulaştığı bu günlerde artık çay kahve gibi sıcak içeceklerin yerini buz gibi sular, limonatalar ve buna benzer birçok içecek almaya başladı. Havaların çok sıcak olduğu bu günlerde sağlığımız için bol bol su tüketmeliyiz. Hem sıcak havalardan korunmak için vücudun gereken su ihtiyacını karşılaması hem de serinlemek için evde kolay bulunan malzemeler ve kolay tariflerle hazırlanan içeceklerle bu ihtiyacımızı karşılayabiliriz.

  Yaz aylarında kolaylıkla ve tazesi bulunabilin limon ve nane ile yapılan bu şerbet hem ağzınızın tadını yerine getirecek, forma girmek isteyenlerin tatlı yemesini önleyerek, tatlı ihtiyacını giderecek, hem de taze nane ile ferahlayacaksınız. Limon içindeki antioksidan sebebiyle ödem atımına yardımcı olduğu için forma girmenizde de size yardımcı olacak. Bu tarif sayesinde fazla kalorili gazlı içecekleri tercih etmek zorunda kalmayacaksınız.

  Limon ve nanenin karışımı vücudumuzun forma girmesi kadar, vücutta yer alan bakterilerin atılması konusunda da bizim için büyük önem teşkil etmektedir. Hele ki bu karışıma bal ve karanfil koyuluyor ki bu da son derece sağlıklı bir karışım elde edeceğimizin göstergesidir. İçine ne konduğunu tam bilmediğimiz, şeker oranının dan emin olamadığımız hazır içecekleri tüketmek yerine evde kendimizin hazırlamış olduğu bu sağlıklı ve kalorisi düşük içeceği tercih etmek hem vücut sağlımız hem de görüntümüz açısından doğru bir tercih olacaktır.

  Malzemeler

  İçindekiler

   

  • 1 Yemek kaşığı Bal
  • 4 Adet Limonun Suyu
  • 2 Litre Su
  • 3 Adet Karanfi
  • 200 Gram Toz Şeker
  • 10 Dal Taze Nane
  Yapılışı

  Hazırlanışı

   

  Genişçe bir Kabın içine ! Yemek Kaşığı Balı, 4 adet limonun suyunu, 3 adet karanfili, 200 gram toz şekerini ve 10 dal taze naneyi alıyorum, ağzını kapadığımız kapta bu malzemelerimizi yaklaşık 8-10 saat bekletip birbiriyle bütünleşmesini sağladığımız malzemelerimize suyumuzu ekleyip kaynatıyoruz.

  Ocaktan alıp soğuttuğumuz şerbetimizi, süzerek servis edebiliriz.