Herkesin Beğenisini Kazanacak Dondurmalı İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Herkesin Beğenisini Kazanacak Dondurmalı İçecek Tarifi
  1
  kişilik
  5
  dakika

  Herkesin Beğenisini Kazanacak Dondurmalı İçecek Tarifi

  Yazın sıcak günlerinde herkesin beğenisini kazanacak dondurmalı içecek tarifleri,  ferahlatıcı etkisinin yanı sıra lezzet açısından da tercih edilmektedir.

  HAZIRLAMASI PRATİK DONDURMALI İÇECEK TARİFLERİ

  Hazırlaması pratik dondurmalı içecek çeşitleri,   evde kullanılan blender, mutfak robotları gibi ev aletleriyle çok kısa sürede hazırlanmaktadır. İster evde yapılsın, ister hazır alınsın, kaymaklı, sütlü ve mevsim meyveli dondurmalar üzerine dökülen meyve suları ile tercih edilen içecekler arasındadır.

  Dondurmalı içecek tariflerine birkaç örnek verilecek olursa, ilk sırada  limonata float tarifini vermek yerinde olur

  Limonata Float

  1 litre vanilyalı dondurma ve 1 litre limonlu gazoz ile hazırlanan bu içecek arzu edilirse ev yapımı limonata konularak ta hazırlanabilir.  İsteğe bağlı olarak altı ya da yedi adet bardağa bölüştürülmüş, vanilyalı dondurmanın üzerine dökülen limonlu gazoz ile pratik ve lezzetli bir yaz içeceği hazırlanır.

  Dondurmalı Çaylı Float Yapımı

  Yarım su bardağı su ile iki yemek kaşığı şeker bir ocakta kaynatılır. Kaynadıktan sonra ocağı kapatıp, üzerine çay eklenir.  Çayın demlenmesi beklendikten sonra, süzülen çay, beş bardağa servis edilecek şekilde, yaklaşık iki yemek kaşığı kadar konur. Bardakların  yarısına kadar soda ilavesi yapıldıktan sonra,  dondurma kepçesi ile bir kepçe dondurma konularak servis edilir. Evde hazırlanması pratik bu tarif, yazın gelen misafirler için de beğeni toplayacak dondurmalı içecekler arasındadır.

  Dondurmalı Çilek Limonatası Tarifi

  Bir su bardağı limonata ve bir buçuk su bardağı donmuş çilek, blenderdan geçirilir.  Çileklerin biraz pürüzlü kalmasında sakınca bulunmaz. Sunum yapılacak bardaklara bu karışım döküldükten sonra,  üzerine eklenen vanilyalı dondurma ile lezzetli bir karışım sağlanmış olur.

  Kremalı Çilekli Yabanmersinli Smoothie Hazırlanışı

  Hazırlanışı pratik olduğu kadar,  içerdiği meyveler ile de son derece yararlı ve lezzetli bir içecek olan kremalı yabanmersinli smoothie tarifi,  ikram edilecek dondurmalı içecek tarifleri arasında verilebilecek güzel örneklerdendir.

  İki dondurma kepçesi miktarı kadar vanilyalı dondurma, blender yardımı ile karıştırılır. Ardından iki su bardağı çilek ve iki su bardağı yabanmersini de blendera konulduktan sonra, 1/3 su bardağı miktarınca süt ve bir yemek kaşığı limon suyu eklenir. Soğukluk isteğine göre buz küpleri atılır.  Önerilen 10-20 adet buz küpü arasındadır. Blenderdan geçirilen bu karışım servise hazır durumdadır. Üzerine şık bir görünüm yaratmak için köpük ile süslenip, çilek dilimleri konulabilir.

  Bütün bu tarifler yazın evde rahatlıkla hazırlanabilecek soğuk içecek tarifleri arasındadır. Arzu edilirse evde süt ve salep yardımı ile yapılan ev yapımı dondurmalarla hazırlanacak dondurmalı içecek tarifleri çeşitlendirilebilir.

   

  Malzemeler

  Hazırlaması Pratik Milkshake Tarifi

  Bir su bardağına yakın dondurulmuş çilek,  bir buçuk su bardağı soğuk süt,   yarım su bardağı vanilyalı dondurma, isteğe bağlı olarak çok az şeker ilavesi

  Yapılışı

  Tüm malzemeler bir kapta karıştırılarak, blender yardımıyla ezilir ve bardaklara dökülüp, servis edilir.