Buzlu Yeşil Çay Latte Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Buzlu Yeşil Çay Latte Nasıl Yapılır?
  1
  kişilik
  14
  dakika
  144
  kalori/prs.

  Matcha yüksek kaliteli, ince tozlu bir Japon çayıdır. Geleneksel bir sıcak çay içeceği oluşturmanın yanı sıra kek, mochi ve pudinglerde de yaygın olarak bulunur. Bu sade yeşil çay içeceği uzun bir günün ardından yatıştırıcı olabilir. Peki buzlu bir yeşil çay latte nasıl yapılır?

  Malzemeler
  • 3/4 fincan (180 mL) az yağlı süt
  • 1 çay kaşığı matcha taş öğütülmüş yeşil çay tozu
  • 1 çorba kaşığı su
  • 2 yemek kaşığı vanilya aromalı sıvı kahve kreması
  • Buz küpleri
  Yapılışı

  Malzemeleri Birleştirin

  Bir kokteyl çalkalayıcının altındaki 1 bardak (250 ml) buz yerleştirin. Matcha, su, süt ve istenilen herhangi bir tatlandırıcıyı da çalkalayıcıya ekleyin.

  İyice Çalkalayın

  Çalkalayıcıyı kapatın ve en az 60 saniye boyunca kuvvetlice çalkalayın. İçeriği kontrol edin; eğer hazır ise, içecek eşit şekilde renkli ve köpüklü görünmelidir.

  Kalan Buzu Servis Yapan Gözlüklere Ekleyin

  İki servis bardağı arasında kalan 1 bardağı (250 ml) buzla eşit olarak bölün. Her cam en az 1 bardak (250 ml) tutabilmelidir.

  Latte’yi Bardaklara Dökün

  Yeşil çayı latte shaker çıkış ağzından ve hazırlanan servis camlarına dökerek, orijinal buzu bardaklara girmesine izin vermeyin.

  Keyfini Çıkarın

  İçeceği karıştırarak tatmin edici miktarda köpük üretemediyseniz, buzlu latte’yi az miktarda çırpılmış krema ile süslemeyi düşünün. Genel sunumu geliştirmek için, istenirse, ilave krema ile krem şanti veya köpük serpin.  Yeşil çay latte bitmiş ve içilmeye hazır olmalıdır.