Vücut Direncini Arttıran Ekinezya Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Vücut Direncini Arttıran Ekinezya Çayı
  1
  kişilik
  1
  dakika
  5
  kalori/prs.

  Hem çiçeği hem de yaprakları kullanılarak elde edilen oldukça sağlıklı olan ekinezya bitkisi, vücut direncini arttırıcı çay olarak kullanılmaktadır. Ekinezyanın özellikle de kökü vücut direncini oldukça arttırmaktadır. Böylece vücutta bulunan tüm enfeksiyonlar ile savaşabilme gücü de sağlanmış olacaktır. Özellikle de virüs ile bulaşan hastalıklar için bağışıklık sistemini güçlendirici çaylar arasında ilk sırada yer almaktadır. İçerisinde A, B ve E vitaminleri bulunur. Ayrıca kalsiyum, magnezyum, demir, sodyum ve potasyum gibi birbirinden önemli vitamin ve minerallerin de vücutta bulunmasını sağlamaktadır. Bu da her daim dinç olmanızı sağlayacaktır.

  Vücut Direncini Arttıran Ekinezya Çayı Kalorisi

  Kalori alımınıza dikkat ediyorsanız o halde ekinezya çayının kalorisi oldukça düşük olduğu içi kolaylıkla tüketebilirsiniz. 45 kcal olarak ölçülen bu çay içerisine katacağınız tatlandırıcılar ile farklı kalorilere dönüşmektedir. Bu nedenle tatlandırıcılarınızın ayarını iyi yapmalı ve fazla kaçırmamalısınız.

  Ekinezya Çayı

  Vücut Direncini Arttıran Ekinezya Çayı Malzemeleri

  Eğer sizler de vücut direncini arttırmak istiyorsanız o halde mutlaka bu çayı tüketmelisiniz. Bu çay sayesinde eskisinden de daha güçlü ve sağlam bir metabolizmaya sahip olabileceksiniz. Bilimsel olarak yapılan araştırmalar neticesinde bu çayın vücudun direncini sağlamada oldukça hızlı bir etki gösterdiğini kanıtlamıştır. Özellikle de gün içerisinde bu çayda 3 kez öğünlerden sonra tüketilmesi gerekecektir.

  Ekinezya kökü biraz acı bir köktür, çay da acı olacaktır. Bu malzemelerin yanı sıra eğer isterseniz içerisine 2 dilim zencefil, bal veya limon suyu katabilirsiniz. Şeker kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

  Malzemeler

  Vücut direncini arttıran ekinezya çayı malzemeleri şöyledir:

  • 2 çay kaşığı kuru ekinezya kökü
  • 1 bardak sıcak su.
  Yapılışı

  Vücut Direncini Arttıran Ekinezya Çayı Tarifi; Çayın hazırlanışı oldukça kolaydır. Bir bardak su içerisine konulan 2 çay kaşığı kuru ekinezya kökünün kaynaması ile oluşacaktır. Böylelikle hem pratik hem de oldukça faydalı bir çaya kısa sürede sahip olabileceksiniz. Vücut direncini arttıran ekinezya çayının tarifi dışında kullanabileceğiniz tatlandırıcılar bal ve limondur. Bunları da 1er çay kaşığı kadar ekleyebilirsiniz. 2 dilim zencefilden fazlasını da eklememelisiniz.