Romatizma Hastaları İçin Erikli Smoothie Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Romatizma Hastaları İçin Erikli Smoothie Tarifi

  Erik genelde tek tek tüketilen bir meyvedir. Fakat farklı lezzetler arayanlar için, erikli smoothie tarifi ile serin içecekler elde edebilirsiniz. Özellikle romatizma hastalarının bolca tüketmesi gereken içeceklerden birisidir.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 1 litre su
  • 15 adet erik
  • Bir çay bardağı şeker
  • 2 su bardağı kefir
  Yapılışı

  Yapılışı

  Tencere içerisinde su ve şeker konarak kaynatılır. Önceden yıkanmış erikler ikiye bölünerek, tencerede kaynayan şekerli suya atılır. Erikler kaynayıp yumuşamaya başlayınca, eriklerin çekirdekleri ayıklanır. Erikler ayıklandıktan sonra, tencere içerisindeki erikler mikserle veya el blandırı ile püre haline getirilir. Kıvamı oluştuktan sonra, yavaş yavaş kefiri ekleyerek tekrar blanderdan geçirerek dinlendirin. Bardaklara doldurarak servis yapabilirsiniz. İçerisine katılan kefir sayesinde faydalı bir içecek olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Erikli smoothie sindirim sistemini düzenlerken diğer yandan da tok tutma özelliğine sahiptir. Sabah kahvaltıda veya öğle saatlerinde tatlı ihtiyacını karşılamak amacıyla rahatlıkla tüketebilirsiniz. İçerisindeki kefir ve eriğin lifli yapısı vücuttaki düşün şeker ihtiyacını karşılayacaktır. Bu yüzden tatlı, çikolata gibi zararlı ve kilo aldırıcı gıdalar tüketmek yerine, sağlıklı ev yapımı erikli smoothie yi tüketmenizi öneririz. Erik mineral açısından zengin ve lifli bir meyvedir.

  Genelde tek tek tüketmekteyiz. İçecek seçeneği olsun isterseniz bu faydalı içeceğe eklenen kefir sayesinde, bazı hastalıklarla mücadele etmektedir. Özellikle romatizma, kalp ve böbrek rahatsızlığı olan kişiler, bu tarifi mutlaka uygulayarak tüketmelidir. Bütün meyveler gibi erik de sindirim sistemine iyi gelmektedir. Erik ile evde pratik şekilde hazırlayacağınız içecek tarifiyle serinleyebilirsiniz.