Mucizevi Sarımsak Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Mucizevi Sarımsak Çayı

  Günlük hayatımızın yoğun temposunda bazen sabahları evden kahvaltı yapmadan çıkıyoruz. Öğrenciler okula derse yetişmek için çalışan bireyler işlerine yetişmek için kahvaltı etmeden evden çıkmak zorunda kalabiliyorlar. Bu durum düzensiz beslenmeye, normal yumurtalı, peynirli bir kahvaltının yerine pastaneden alınan hamur işleri ile beslenmeye sebep oluyor.

   

  Oturarak çalışan bireyler bir süre sonra bu durumun sağlıkları açısından ve vücut görüntüleri yönünden hoşuna gitmeyen durumlara yol açtıklarını fark ediyorlar. Çünkü sabah erkenden düzgün yapılmayan bir kahvaltı hamur işi ile geçiştirilince gün boyu insan bünyesinin dengesi şaşmış oluyor ve verimini de düşürüyor, daha çabuk acıkıyor, daha çok yemek yiyor ve daha fazla yoruluyoruz.

   

  Bu düzensiz beslenme sonucunda vücut sağlığımız ve görüntümüz bozuluyor bunun için çeşit yollara başvurmaya başlıyoruz. Bazılarımız bu fazla kilolardan ve bölgesel yağlardan diyet ile bazılarımız ise uzun vakitler harcadığımız spor salonlarına giderek kurtulmaya çalışıyoruz. Oysaki düzenli olarak yapılabilecek bazı küçük detaylar vücudumuzdaki yağları yakmaya yardımcı olabilir ve sağlıklı bir görünüme sahip olmamıza yardımcı olabilir.

   

  Birçok karışım tarifi araştırıyoruz ve uyguluyoruz ki bu sorun için işe yarayan gerçekten bir çok tarif bulunmakta. Sarımsak Çayı biraz farklı bir tarif olsa gerek. Sarımsak vücut sağlığı için Antibiyotik görevi gören son derece önemli bir besindir ki her yemekte tercih edilen bir lezzete de sahiptir. Zencefil de yine hem baharat olarak hem de taze halinin tüketimine önem verdiğimiz sağlılıkla ve lezzetli bir gıdadır.

  Malzemeler

  İçindekiler

   

  • 3 Diş Sarımsak
  • 1 -2 Parça Taze Zencefil
  • Yarım Limon
  • 1 Su Bardağı Su
  Yapılışı

  Hazırlanışı

   

  Bir su bardağı suyu ya da dilerseniz bir su bardağından biraz daha fazla suyu geniş bir cezveye alıp ocağımıza koyuyoruz, içine bir iki parça taze zencefilimizi bütün olarak ya da rendelenmiş şekilde koyuyoruz, Zencefili rendeleyip koyacaksak bir tatlı kaşığı kadar olması yeterli olacaktır.

  Biraz kaynayan zencefil ve suyumuza 3 diş sarımsağımızı, ezip ilave ediyoruz bu şekilde biraz daha kayanayan suyumuzu ocaktan alıp içine yarım limonumuzu eğer tadını çok seviyorsanız daha fazlasını ya da azını ilave ederek sıcak ya da soğuk şekilde sarımsak çayını tüketebilirsiniz. Bu çay düzenli tüketildiğinde göbek bölgenizdeki yağlanmalara son verecek ve vücudunuzun ödem atmasını sağlayacaktır.