Kavunlu Süt Mucizesi ve Tarifi Çok Kolay

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kavunlu Süt Mucizesi ve Tarifi Çok Kolay

  Doğduğumuz günden bu yana ilk besin kaynağımız olan süt gençler, yaşlılar, çocuklar kısacası her yaştan birey için kalsiyum oranı yüksek olan ve hayati öneme sahip bir besin kaynağıdır. Besleyici değeri çok yüksek olan süt bireyin her yaşı için gerekli olan besinleri tek başına karşılayabilen tek besin olarak biliniyor. Bu sebeple beslenme uzmanları, çocuk doktorları ve daha birçok uzman düzenli besin kaynağı ve vücudun kalsiyum ihtiyacının karşılanmamsı için her gün düzenli olarak 2 bardak yani 400 ml süt tüketilmesi gerekliliğinin öneminden bahsedip altını çiziyor.

  Süt sadece vücut sağlığı için değil insanların cilt sağlığı, canlılığı için de önemli bir besindir. Günlük düzenli olarak süt tüketen bireylerin cildinin daha sağlıklı ve parlak durduğunu fark edeceksiniz. Cildin yıpranıp yaşlanansını önler ve beyne gerekli vitaminin ulaşmasına yardımcı olur.

  Yaz kış her mevsim tüketilmesi gereken süt tek başına bazen sevilmeyebiliyor. Bunun için mevsim meyvelerini süte ilave ederek yapacağımız karışımlar süt içme oranını arttıracaktır. Sabahları çocuklarımıza sevdiği meyveleri ilave ederek vereceğimiz sütler daha cazip gelecektir. Yaz sıcaklarında da yaz meyvesi olan ve herkes tarafından çok sevilen Kavun ile süt hazırlayabiliriz.  kavunlu süt mucizesi ve tarifi sıcak havalarda da buz gibi ferahlık sağlayacak ve kavun ile sütün vitaminlerini almamıza yardımcı olacaktır. Diyet düşünenlerin bile rahatlıkla tüketebileceği kavunlu süt mucizesi ve tarifi hem sağlıklı hem de ferah bir atıştırma olacaktır.

  Malzemeler
   • Bir Bardak Yarım Yağlı Süt
   • 4 Dilim Kavun
   • 1 Yemek Kaşığı Yoğurt
   • 1 Tatlı Kaşığı Bal
   • 2 Adet Taze Nane Yaprağı
  Yapılışı

  Kavunlu süt hazırlaması oldukça kolay bir içecektir. Kabuklarını soyup küçük dilimler haline getirdiğimiz kavunumuzu, balı, suyunu süzdüğümüz yoğurdu bir kaba alın üzerine sütü dökerek tüm malzemeleri blender yardımıyla karıştırın homojen bir hale getirin.

  Dilerseniz buz ilave ederek soğuk servis edebileceğiniz içeceğinizi bardağa aldıktan sonra isteğe bağlı olarak nane tanelerini ekleyerek servis edebilirsiniz.