Kahvaltıda Tercih Edilebilecek İçecek Türleri

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kahvaltıda Tercih Edilebilecek İçecek Türleri

  Kahvaltıda Tercih Edilebilecek İçecek Türleri

  İnsanlar kahvaltıda genel olarak çayı tercih etse de bazen farklı tatlar aradıklarından içecek tercihlerini farklı yönde değerlendirebiliyorlar. Kahvaltılık içecekler çocuklar açısından da son derece önemli olduğundan özellikle anneler bu konuda son derece titiz davranıyorlar. Kahvaltıda içilebilecek olan içeceklerin başında her zaman çay gelse de bazen insanlar daha hızlı şekilde uyanabilmek için kahveyi de tercih edebiliyorlar.

  Kahvaltıda Çok İçilen İçecekler Hangileridir?

  Kahvaltıda tüketilen içecekler arasında portakal suyu her zaman ilk sırada geliyor. Bu içecek türü eklemlerdeki iltihaplanmayı önlediği gibi gün boyu zinde ve enerjik olunmasını da sağlayacaktır. C vitamini deposu olan portakal kış aylarında bol tüketilmesi gerektiği için özellikle çocuklara mutlaka kahvaltıda verilmesi gereken bir içecek türüdür. Kahvaltılık içecekler arasında çok tercih edilen bir diğer meyve suyu da elma suyudur. Elma suyunun farklı bir aroması olduğu için bu meyve suyunu çocuklar da yetişkinler de beğenerek içiyorlar. Özellikle sabahları kahvaltıda verilen elma suyunun şeker ile tatlandırılmadan verilmesinin önemli faydaları bulunmaktadır. Sabah kahvaltısında tercih edilebilecek içecekler arasında süt de bulunmaktadır. Çocuklar açısından sütler kahvaltıda bir klasik olarak algılanmaktadır.

  Kahvaltınızı Lezzetli İçecekler İle Renklendirin

  Kahvaltı esnasında süt içmek biraz ağır geliyorsa sütü daha leziz bir hale getirmeyi deneyebilirsiniz. Milk shake tarifleri sayesinde kahvaltılık içecekler listeniz daha da genişleyecektir. Mutlu ve ballı süt içmek kahvaltı sonrasında çocukların beyin potansiyelini arttırdığı gibi yetişkinlerin de gün boyu daha zinde hissetmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda diyet yapan insanlar da çeşitli smoothie tarifleri sayesinde hızlı kilo verme sürecine girebilirler. Özellikle muzlu ve yulaflı smoothie son derece lezzetli olduğu gibi sizi tok tutması neticesinde kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Daha sağlıklı şekilde beslenmek isteyenler smoothie içeceklerini yeşil sebze ve meyvelerden hazırlayabilirler.

  Vazgeçilmez Kahvaltı İçecekleri

  Kahvaltılarda hiçbir zaman modası geçmeyen içecek türleri de bulunmaktadır. Bunlar arasında limonata her zaman ilk sırada yer alıyor. Tost yemeyi düşünen insanlar çayın bunaltıcı olduğunu düşünebilirler. Böyle bir durumda tostun yanında en iyi gidecek olan içecek hiç kuşkusuz limonata olacaktır. Eğer limonata yapmayı düşünüyorsanız içerisine nane yaprakları ve elma dilimleri ekleyerek limonatanın daha zengin bir tada sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

  Farklı Kahvaltı İçeceği Seçeneği

  Çay dışında sütlü kahve ile de kahvaltıda farklı bir lezzet deneyebilirsiniz. Bunun için sadece süt ve kahveyi cezvede kaynatmanız iyi bir sütlü kahve elde etmek için yeterli olacaktır. Ancak kahvenin yetişkinler için uyarıcı bir etkisi olsa da çocuklar için çok da sevilen bir içecek türü değil. Çocuklar için kahvaltıda içebilecekleri meyve suları hazırlanabilir. Bu meyve sularını pratik birkaç yöntem ile hızlı şekilde hazırlayabilirsiniz. Çocukların zevkine uyan bu içecekler çok zaman yetişkinler tarafından da tercih edilmektedir.

  Malzemeler

  Elma Suyu Tarifi

  • 2 adet elma
  • 1 adet limon
  • 2 litre su
  • 1 + 1/4 (çeyrek) su bardağı şeker
  Yapılışı
  1. Elmalar yıkanır ve küp küp doğranır. Tencereye alınır.
  2. Limon yıkanır ve dörde bölünerek elmaların üzerine eklenir.
  3. 2 litre su da eklenerek orta hararetli ocakta kaynatılır.
  4. 30 dk kadar kaynadıktan sonra altı kapatılır. Şeker eklenerek karıştırılır. Ve kapağı kapatılarak dinlenmeye bırakılır. 5-10 dk sonra limonları çıkardım ben. Siz isterseniz içinde bırakabilirsiniz.
  5. İyice soğuduktan sonra süzgece alınarak suyu iyice süzülür. Bu işlemden sonra temiz bir tülbent yardımıyla ikinci süzme işlemi gerçekleştirilir. Böylece elma suyu daha berrak olur. Ama ben vitaminli olması açısından ikinci süzmeyi yapmadım.
  6. Buzdolabına kaldırılarak soğuması beklenir.
   Soğuk olarak servis yapılır.

  Afiyet olsun.