Grip Önleyici Kuşburnu Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Grip Önleyici Kuşburnu Çayı
  1
  kişilik
  3
  dakika
  27
  kalori/prs.

  Bu influenza virüsünün A ve B tipleri grip yapan çeşitleridir. Fakat şöyle bir durum vardır; bu virüs çoğalmaya başladığında, yapısında bulunan proteinler değişim göstermektedir. Aşılar da bu proteinlere göre yapıldığından, bu proteinlerin sürekli bir değişim göstermesi, hem grip aşısının koruyuculuğunu azaltmakta, hem de vücudun uzun süreli bağışıklık oluşturmasını engellemektedir. 25 gram kuşburnu 27 kaloridir. İşte bu yüzden grip salgınları da ortaya çıkar. Yapısı değişen virüslere karşı bağışıklığın çok az olması hastalığın çok ciddi sağlık sorunlarına yol açmasına neden olmaktadır.

  Grip Belirtileri

  Virüs, vücuda girdikten yaklaşık 2 gün sonra belirtileri ortaya çıkar. Kişi, aşırı derecede halsizdir. Grip geçtikten sonra bile bir kaç hafta bu halsizlik devam eder. Ateş yükselmiştir ve titreme görülür. Bunlara baş ve karın ağrısı eşlik etmektedir. Hastanın günlük işlerini etkileyecek düzeydedir. Kuru bir öksürük görülür. Bunların dışında, eklem ve boğaz ağrıları, iştahsızlık, burun akıntısı, hapşırma, baş dönmesi de grip hastalığında görülebilir. Çocuklarda bu duruma kusma ve ishal eşlik edebilir. Bu belirtiler görülmeye başlandıktan yaklaşık 7-8 gün sonra azalır ve ortadan kalkar. Kuşburnu çayı vitaminler açısından çok zengindir. İçerisinde A, B, C, E ve K vitaminleri bulunan kuşburnu çayı grip ve üst solunum yolları enfeksiyonuna oldukça iyi gelmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan kuşburnu sayesinde gribe karşı etkin bir koruma sağlanmaktadır.

  Malzemeler

  Kuşburnu Çayının Malzemeleri ve Hazırlanışı

  • 1,5-2 çay kaşığı kuşburnu
  • 1 bardak sıcak su
  Yapılışı

  Kuşburnunu fincana döktükten sonra üzerine sıcak suyu ilave edin. Ardından 10 dakika demleyin. Demlenen kuşburnu çayını süzüp içebilirsiniz.