Baş Ağrısına İyi Gelecek İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Baş Ağrısına İyi Gelecek İçecek Tarifi

   

  Günlük hayatta uykusuzluk, stres veya yorgunluktan kaynaklı baş ağrıları yaşarız. İlaç tedavisi yerine, bitkisel tedavi yöntemleri ile baş ağrılarından kurtulabilirsiniz. Baş ağrısın diğer bir nedeni de, vücudun sıvı ihtiyacı olmasından kaynaklanmaktadır. Baş ağrısına iyi gelecek içecek tarifi oldukça kolay ve güzel bir içecektir.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 1 Adet organik salatalık
  • 1 Adet limon
  • 3 4 adet taze nane yaprakları
  • 1 su bardağı soğuk su
  Yapılışı

  Yapılışı

  Salatalığın organik olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bol suda salatalık yıkanır. Kabuğu soyulmadan, ince dilimler halinde, halka halka doğranır. Limon bol suda iyice yıkanır. Limon kabuğu soyulmadan, bütün halde, ince dilimlenir. Nane yaprakları iyice yıkanır. Büyük su bardağı içerisine, ince dilimlenmiş, salatalık ve limon konur. Nane ekledikten sonra içerisine soğuk su eklenerek, servise hazır hale getirilir.

  Salatalığın içerdiği vitaminler sayesinde, beyindeki nöronlara etki edeceğinden dolayı, baş ağrısının geçmesinde etkili olacaktır. Baş ağrısına iyi gelecek içecek tarifi yapmak için, çok fazla malzeme kullanmanıza gerek yok. Evde kendiniz kısa süre içerisinde malzemeleri hazırlayarak, baş ağrısına ilaçsız çözüm bulabilirsiniz.

  Soğuk içecek tariflerinde, meyvelerin soğuk olarak hazırlanmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bu içeceği hazırlarken, içerisine limon suyu da sıkabilirsiniz