Bademcik Kızarıklığına Ne İyi Gelir

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Bademcik Kızarıklığına Ne İyi Gelir
  1
  kişilik
  15
  dakika
  5
  kalori/prs.

  Bademcik kızarıklığı ve boğaz yanmaları özellikle kış aylarının çok sık rastlanan hastalıklarından biri olarak bilinmektedir. Bu hastalık genelde sık tek aralar ve bakteri, mikroplar sebep olmaktadır. Bademcik şişmesi ve kızarıklık ileri evrelerinde beyaz iltihap ve yarık yara şeklinde gelişmektedir. Ağızdan başlayarak ilk savunma mekanizması olan bademcikler vücudumuzda ilk darbeyi alan organdır ve sürekli olarak iltihaplanabilir bu dönemlerde vücut direnci düşer ve bağışıklık sistemi zayıflar. Soğuk yada sıcak içecek ve gıdalar tüketilmesi boğazınızdaki tahriş oranını arttırır bu nedenle bademcik kızarıklığınız artabilir. Bu dönemlerde vücut direncinin artırılması için boğaz pastilleri, gargara ürünleri ve spreyler yer almaktadır gibi ilaçlar kullanılsa da evde bitki tedavi için yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşacağım.

  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, boğaz ağrıları ve bademcik şişmeleri için, sıvı tüketiminin artırılması gerektiğini söylemek mümkündür. Ayrıca sigara içmemek ve boğazı olumsuz bir şekilde etkileyen kirli havadan uzak durulması gerekmektedir ebegümeci ve adaçayı gargarasının çok faydalı ve tedavi edici olduğunu dile getirmektedir.

  Doğal yollar ile bitkisel olarak evde uygulanacak tarifimiz iki kısımdan oluşmakta 1. Tarifimiz ile size etkili bir Gargar hazırlayacağız 2. kısımda ise antiseptik özelliğe sahip adaçayının gücünden faydalanıp hızlı şekilde iyileşmenize yardımcı olacağız

  Gargara kürünü bademcik kızarıkları olan kişilerde günde en az 3 defa uygulayarak 1 ay süresince gargara yapmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca günde 3 fincan adaçayı içmeniz hızlı bir şekilde iyileşmenizi sağlayacaktır.

  Malzemeler

  Gargara Kürü

  • 1 su bardağı kaynamış su
  • 1 poşet adaçayı
  • 2 tane ebegümeci yaprağı

  İçilecek Tarif

  • 1 bardak sıcak su
  • 1 poşet adaçayı
  Yapılışı

  Gargara Kürü Hazırlanışı

  Kaynamış suyun içine, poşet adaçayını ve ebegümeci yaprağı atılı ve karışımn demlenmesi için 10 dakika kadar beklenir. Dememlen gargara kürünü süzün ve ılıması için cam bir kaba alın bekleyim.

  İçilecek Tarif Hazırlanışı

  1 bardak sıcak suyun içine 1 poşet adaçayı eklenir ve demlenmesi için 4 dakika beklenir. Ilıması için beklenir ve içilir.