Altın Süt Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Altın Süt Tarifi
  1
  kişilik
  5
  dakika
  25
  kalori/prs.

  Altın süt geçen bir markette gezerken gördüm bende internetin başına oturdum ve araştırdım. Bu içeceğin doğal yollar ile yapıp tatmak istedim çünkü. Biraz araştırınca Hintlilerin geleneksel içeceği olduğunu keşfettim ve o bölgedeki insanlar tarafından genellikle yatmadan önce tüketildiğini öğrendim. Altın süt tarifimiz de içerisindeki zerdeçal ve süt ile cildiniz için de mucize çözümler sunduğunu göreceksiniz.

  Peki, neden altın süt? Neden zerdeçal? Derseniz; iltihaplanmaları dağıtır, eklem ağrısından ve gıda alerjisinden korur. Sindirim sorunlarına kadar her türlü semptomlar düzeltir. Zerdeçal, aktif madde doğanın en güçlü anti-enflamatuar bitkisidir. Bu soğuk kış günlerinde çok karşılaştığımız bakteriyel ve viral enfeksiyonlar ile savaşır. Bu yüzden solunum yolu hastalığınız varsa, tarifimiz iyileşme sürecine olumlu etki edecektir. Sinüzit, stres sebebiyle çıkan baş ağrılarını dindirmede de üstüne yoktur. Altın süt, antienflamatuvar özelliği sayesinde de ağrıların, zihinsel düşüş oranın ve beyindeki plak birikiminin azalmasına yardımcı oluyor.

  Malzemeler
  • Tatlandırmak için bal
  • 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 çay kaşık zerdeçal macunu
  • 1 fincan süt
  Yapılışı

  Malzemeleri büyükçe bir fincana koyun ve kısık ateşte pişirin, fakat kaynatmayın. Kaynamaya seviyesine gelmeden sütü fincandan çıkarın. Hafif soğuduktan sonra üzerine bal ekleyip tat aldırdığımız zaman ballı altın süt tarifimiz hazır oluyor afiyet ve şifa olsun.