Greyfurt Suyu

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Greyfurt Suyu
  5
  kişilik
  2
  dakika
  123
  kalori/prs.

  Greyfurt Suyu tarifimizde gelen kış aylarında vücudunuzun C vitamini eksikliği yaşaması için turnçgiller ile takviye yaptık ve greyfurt un mayoş tadını bir nebzezaltmayı planladık. Greyfurt meyvelerinin çekirdekli ve çekirdeksiz cinsleri bulunmaktadır, meyvenin kabukları soyulunca acılık kalmaz, rahatlıkla yenebilir ama mayhoş bir tadı vardır. Uzman kişiler tarafından yapılan araştırmalar sonucu greyfurt suyunun birçok ilaçtaki etkin maddelerin aktivitelerini artırdığı bu nedenle düzenli ilaç kullanan hastaların düzenli greyfurt suyu içmemeleri önerilmiştir.
  Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye de etkisi olan greyfurt her öğünden önce yenilecek yarım greyfurt iştah kontrolüne yardımcı oluyor böylelikle zayıflamayada yardımcı oluyor. 3 ay süre ile her öğünden önce günde üç kere yarım greyfurt tüketirseniz ortalama üç kilo kaybedebilirsiniz. C vitamini bakımından zengin olan greyfurtun kabuklarından da marmelat imalatı yapılmaktadır. Hazmı kolaylaştıran ve kabızlığı önleyen greyfurt mikropları öldürme özelliği ile faydalı bir besindir.

  Malzemeler
  • 1 Greyfurt
  • 1 Limon
  • 4 Portakal
  Yapılışı

  Hepsini katı meyve sıkacağı yardımı veya elde meyve suyu sıkacağı ile sularını sıkıp karıştırıyoruz tarifimiz kabaca 1000 ml geliyor ve bu yaklşık 5 bardak meyve suyu demek afiyet olsun.