Bir Limon ve Portakaldan Limonata Nasıl Hazırlanır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Bir Limon ve Portakaldan Limonata Nasıl Hazırlanır?
  1
  kişilik
  15
  dakika
  365 cal
  kalori/prs.

  Bir Limon ve Portakaldan Limonata Nasıl Hazırlanır?

  Yaz aylarının vazgeçilmez içeceklerinden biri olan ve tüm yaş grupları tarafından sevilerek tüketilen limonatayı yapmak aslında çok basittir. Tıpkı pastanelerde yapılan lezzetli ve buz gibi serinletici etkisi olan limonatayı sizler de evinizde kolaylıkla yaparak tüketebilirsiniz. Özellikle de içerisine katkı maddesi ya da boya tarzında zararlı maddelere yer vermenize gerek kalmadan, tamamen doğal bir şekilde limonatanızı hazır edebilirsiniz. Çok fazla yapmak istemediğinizde, bir bardak limonata yapımı sizler için daha kolay olacaktır. Bir bardak anlık olarak tüketmek için, limonunuzu robottan kabuklarıyla birlikte geçirebilir ve içerisine tercihinize göre şeker ve soğuk su ilave edebilirsiniz. Bardağınızın kenarına da bir dilim limon ile dekor verebilirsiniz.

  Limonatanızı Portakallı Tüketmek Daha Faydalıdır

  Bir bardak yerine bir sürahi ya da bir şişe dolusu limonata yapmak ve daha uzun süre tüketmek istiyorsanız, bir limon bir portakaldan limonata yapabilirsiniz. Bunu ilk kez duyduğunuzda, limon ve portakalın birer adet olması size az görünebilir. Ancak bir adet limon ve bir adet portakaldan yaklaşık olarak bir büyük sürahi dolusu limonata çıkabiliyor. Bir gece boyunca, buzluğunuzda limon ve portakalınızı bekletmeniz gerekiyor. Eğer, oda sıcaklığında limon ve portakal kullanırsanız, limonatanızın tadı, tam olarak aromalı bir şekilde olmayabilir. Dondurulmuş meyvelerden yapılan içecekler her zaman hem daha serinletici hem de daha sağlıklı ve lezzetli bir etkiye sahiptir.

  Bir Portakal ve Bir Limonla Limonatanız Hazır

  Bir gece boyunca buzlukta bekleyen portakal ve limonunuzu, buzlu bir şekilde blender kullanarak ya da robot kullanarak geçirebilirsiniz. Robotun içerisinde hem kabuklarıyla hem de suyuyla iyice karışan limon ve portakalı içeceğin besin değeri de son derece yüksek oluyor.

  Tek Bir Limonla Kendinize Güzel Bir Limonata Hazırlayın

  İçerisine portakal ya da herhangi bir meyve eklemek istemediğinizde, bir limonla limonata yapımı da sizleri mutlu edebilir. Aynı tekniği kullanarak, limonunuzu buzluktan almalı ve robotta geçirmelisiniz. İyi bir limonata yapabilmenin püf noktası, limonları kabuklarıyla birlikte kullanmaktır. İçeceğin acı ya da ekşi olmaması için, en az bir su bardağı şekeri iyice yedirmeniz gerekiyor. Soğuk suyunuzu da ekledikten sonra artık limonatanız tüketmeye hazır hale geliyor. Aromasını ve lezzetini arttırmak için, limonatanızın içerisine bir miktar taze nane de ekleyebilirsiniz. Kokusu ile içeceğinizi daha tüketilebilir hale getirir.

   

  Malzemeler

  1 portakal ve 1 limonata

  Yapılışı

  Bir portakal bir limonla limonata yapımı, göründüğünde çok daha kolaydır. Meyvelerinizi robottan geçirdikten sonra, karışım yapmak istediğiniz kaba ekleyiniz. Sonrasında ise, robottan geçirdiğiniz meyvelerinizin üzerine tercihinize göre şeker ekleyerek eze eze karıştırınız. Bu karışım içerisinde şeker gözden kaybolunca, soğuk suyunuzu da ekleyebilirsiniz. Suyu eklerken, karışımı özel bir kaşıkla ya da gereçle karıştırmaya ve şekeri iyice yedirerek, içeceğin ekşi olmamasına da özen göstermelisiniz.