Hem sağlıklı Hem de Lezzetli Bir İçecek: Yeşillik Detoksu

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Hem sağlıklı Hem de Lezzetli Bir İçecek: Yeşillik Detoksu

  İnsan vücudunun % 70 inin su olduğunu ve suyun insan hayatı için öneminden herkes haberdardır. İnsan sağlığı için son derece önemli olan suyun yetişkin bir vücut için tüketimi günde en az iki litre olmalıdır. Fakat günlük tempomuzdan dolayı ya da sadece su içmeyi sevmediğimizden dolayı birçoğumuz günlük iki litre limitini dolduramamaktayız. Bu yüzden sağlıklı içecekler hazırlayarak vücudumuza sıvı alımını bu şekilde gerçekleştirebiliriz.

  Bunun için en önemli olan şey sevdiğimiz meyve, sebze ya da baharatlarla hazırlana sulardır. Şimdi size hem çok sağlıklı, hem ödem atımına yardımcı olan hem de bol bol su tüketmenize yardımcı olarak bir içecek nasıl hazırlayabiliriz onsan bahsedeceğim. Bu aslında yeşillik detoksu olarak da geçmektedir. Bol bol yeşillik, limon barındıran bu içecek hem çok sağlıklı hem de lezzetlidir. Bu içecekte yer alan limon antioksidan değeri yüksek olduğu için ve büyük oranda c vitamini barındırdığı için sağlığımız açısından önemlidir. Çörek otu ise yağ yakıcı özelliği ve mideye iyi gelmesiyle bilinen bir baharattır. Yeşilliklere gelecek olursak nane, maydanoz, dereotu, roka gibi yazın taze taze bulabileceğimiz bu sebzeler hem vücut sağlığı için çok önemli hem de her sofrada bulunması gereken lezzetli sebzelerdir.

  Malzemeler
  • Yarım Demet Nane
  • 1 adet Limon
  • İki Çay Kaşığı Çörek Otu
  • 100 Gram Taze Zencefil
  • 1 litre Su
  Yapılışı

  Bu sağlıklı detoks karışımını hazırlamak için öncelikle bir litreden daha fazla bir kavanoz ya da sürahiye bu suyu koymamız gerekmektedir. Dilerseniz su şişelerine de koyabilirsiniz ki bu yanınızda taşımanız ve istediğini yerde tüketebilmeniz açısından size kolaylık sağlayacaktır.

  Bu suyun içine bir adet limonumuzu 4 parçaya ayırarak kullanıyoruz, iki kaşık çörek otumuzu ilave ediyoruz ve önceden yıkamış olduğumuz Naneyi de bir kaç parçaya el yardımıyla ayırarak koyuyoruz. Sebzelerimize mümkün olduğunca bıçak sürmemeye çalışalım elimizle ayıralım. Son olarak taze zencefilimizi soyup birkaç parçasını içine ilave ediyoruz.

  Bu karışımı geceden hazırlayabilir ve sabah aç karnına tüketebiliriz. Eğer dilerseniz de sabah hazırlayıp gün içinde işyerinizde, okulda yanınızda taşıyıp tüketebilirsiniz. Bu karışımla hem daha fazla su tüketebilir hem de sağlıklı içecekler içmiş olabilirsiniz.