Sıcak Yaz Mevsiminde Serinleten İçecekler

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Sıcak Yaz Mevsiminde Serinleten İçecekler
  1
  kişilik
  1
  dakika

  Sıcak Yaz Mevsiminde Serinleten İçecekler

  Sıcak yaz günlerinde içecek olarak serinleten tatlar arayan insanlar çeşitli meyve aromalarını denemekten keyif alıyorlar. Meyvelerden hazırlanan ve soğuk olarak ikram edilen içecekler son derece lezzetli bir tat olarak sunuluyor. Hem misafirlere hem de kişiler kendileri için özel olarak hazırlayabilirler. Basit tariflerle hazırlanan karpuzlu içecek tarifleri insanların farklı bir tat denemesine de olanak sunuyor. Yaz mevsiminde karpuzun tadını daha iyi hissetmek isteyen insanlar soğuk olarak servis edilen karpuzlu içecekleri rahatlıkla deneyebilir. Hazırlanışı bir limonata kadar dahi sizi oyalamayacağı için rahatlıkla yaz mevsiminde bu içeceği hazırlayabilirsiniz.

  Karpuzlu İçecekler Nasıl Hazırlanıyor?

  Serinleten bir tada ihtiyacı olan insanların kolayca hazırlayabilecekleri tarifler arasında bulunan karpuzlu içecekler malzeme olarak çok fazla detay gerektirmiyor. Birkaç dilim karpuz, üç yemek kaşığı kadar toz şeker ve yarım limon suyu yeterli olacaktır. Karpuzu, şekeri ve limonu karıştırıcının içerisine koyarak yaklaşık beş saniye kadar karıştırın ve sonrasında servis için bardaklara alın. Soğuk olmasını istiyorsanız bir süre dolapta bekletebilirsiniz. Ancak önceden karpuzu dolapta soğutmak daha pratik olacaktır. Önceden soğutulmuş olan karpuz ile karpuzlu içecek tarifleri daha hızlı şekilde hazırlanıyor ve servise hazır hale getiriliyor.

   Yaz Aylarında Farklı Tat Arayanlara

  Yaz mevsiminde farklı bir tat arayan insanlar karpuzlu içecekler yanında kavunun ferahlatan tadını da deneyebilirler. Kavunlu soğuk içecek tarifleri bu açıdan insanlara hem ferahlatan hem de kolay hazırlanan bir içecek imkanı sunuyor. Kavunlu içeceklerin hazırlanış mantığı da karpuzlu içeceklerle hemen hemen benzerdir. Ancak kavunlu içeceklere süt ve bal eklemesi yapıldığında ortaya daha güzel bir tat çıkabiliyor. Kavunlu smoothie tarifleri ile çocuklarında sevdiği bir içecek türü hazırlayabilirsiniz.

  Kavunlu Soğuk İçecek Hazırlama

  Kavun ile bir içecek hazırlamayı düşünüyorsanız kavunu önce dolapta soğumaya bırakın. Hatta dolabın buzluk kısmında birkaç saat beklerse daha iyi bir tat elde edebilirsiniz. Daha sonra kaç kişilik hazırlanacaksa ona göre kavundan dilimler kesin. Kavunlu soğuk içecek tarifleri ile birkaç kişilik lezzetli bir içecek hazırlama imkanınız var. Kesilen kavunları küçük dilimler halinde blendra ekleyin ve üzerine yeteri kadar bal, süt ve suyu süzülmüş yoğurt ekleyin. Karışım istenilen kıvama geldikten sonra servis bardaklarına alabilirsiniz. Ancak bu içeceği soğuk olarak ikram etmeniz gerektiği için önceden malzemelerinizi dolapta soğutmayı ihmal etmeyin. Servis yapılırken bardağın kenarına birkaç dal nane yaprağı ilave edebilirsiniz.

  Soğuk İçecek Tariflerinin Püf Noktaları

  Soğuk içecek hazırlanırken önemli noktalara dikkat edilmesi tadın daha yerinde olmasını sağlayacaktır. Hoş bir yaz içeceği hazırlamak için her zaman önceden soğutulmuş olan malzemeler kullanmaya özen gösterin. Aynı zamanda malzemelerin taze olmasına büyük bir özen gösterin. Meyveli içeceklerde çürümüş ya da tadı değişmiş olan meyveler içeceklerinizin de tadını bozacaktır.

  Malzemeler

  Birkaç dilim karpuz, üç yemek kaşığı kadar toz şeker ve yarım limon suyu

  Yapılışı

  Karpuzu, şekeri ve limonu karıştırıcının içerisine koyarak yaklaşık beş saniye kadar karıştırın ve sonrasında servis için bardaklara alın. Soğuk olmasını istiyorsanız bir süre dolapta bekletebilirsiniz. Ancak önceden karpuzu dolapta soğutmak daha pratik olacaktır. Önceden soğutulmuş olan karpuz ile karpuzlu içecek tarifleri daha hızlı şekilde hazırlanıyor ve servise hazır hale getiriliyor.