Şekersiz Limonata Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Şekersiz Limonata Tarifi
  1
  kişilik
  10
  dakika
  80
  kalori/prs.

  Şekersiz Limonata Tarifi

  Limonata tarifini şekersiz yapmak isteyenler için harika bir içecek hazırlayacağız. Şekersiz soğuk içecekler arasında limonatanın yeri ayrıdır. Hem sıcaklarda susuzluğun giderilmesinde hem de ferahlık vermesi açısından çok yararlı oluyor. Limon içme suyunun alkali olmasını sağladığı için de daha kolay kilo verilebiliyor. Şekersiz limonata tarifi bu nedenle diyet yapanlar ve formunu korumak isteyenler için ideal bir seçim haline geliyor. Diyet yaparken yediğimiz içtiğimiz her şeye dikkat etmeliyiz. Besinlerden mahrum kalmadan diyete uygun şekilde pişirmek, hazırlamak gerekir.

  Sıcaklarda susuzluğun giderilmesinde, ferahlamak amacıyla ilk tercih edilen içecekler arasında limonata vardır. Ancak diyet yapanlar için şekerli tadıyla limonata uygun olmayabilir. Ayrıca şeker tüketmeyenler için diyabet hastası olanlar için de şekersiz soğuk içecekler daha caziptir. İçecekleri şeker yerine bal, pekmez gibi besinlerle tatlandırmak aslında daha sağlıklıdır. Fakat yine de bal ve pekmez ile tatlandırılan içeceklerin kontrollü şekilde tüketilmesinde yarar vardır.

  Şekersiz Limonata Tarifi İçin Püf Noktaları

  Şekersiz limonata yapmak isteyenler tatlandırmak için bal kullanamayabilir. Limonatanın içinde çubuk tarçını bekleterek bu aroma ile tüketebilir. Arzu edenler bal kullanmadan limonatayı limon ve portakal ile yapabilir. Bu şekilde portakalın meyve şekerinden faydalanabilirsiniz. Günümüzde şeker tüketmeyenler için organik şekersiz bal satışı da yapılmaktadır. Şekersiz limonata tarifi için organik şekersiz bal da kullanılabilir.

  Daha baskın aromalı limonata hazırlamak isteyenler limon ve portakalın kabuklarını rendeleyerek, meyvelerin suyunu sıkarak çubuk tarçın ile birlikte sürahinin içinde en az iki saat dinlendirebilir. Daha sonra karışımı süzerek limonatayı hazırlayabilirsiniz. Limonatayı yaptıktan sonra fazla bekletmeden tüketmenizi tavsiye ederiz.

   

  Anahtar Kelimeler: Şekersiz Limonata Tarifi, Şekersiz Soğuk İçecekler

  Malzemeler
  • 1 adet limon
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Taze nane yaprakları
  Yapılışı

  Limonatayı hazırlamak için limonun suyunu sıkalım. Bunun üzerine bardağı dolduracak kadar içme suyu ilave edin. Çubuk tarçını bardağın içine alarak aromasını vermesi için beş dakika kadar bekletin. Limonatayı tatlandırmak amacıyla balı ilave ederek karıştırın. Limonataya kırık buz ve nane yapraklarını da koyarak sunumu yapabilirsiniz. Afiyet olsun.