Reyhan Şerbeti Tarifi Damak Tadınıza Hitap Ediyor

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Reyhan Şerbeti Tarifi Damak Tadınıza Hitap Ediyor

  Yazın sıcak günlerinde ya da kışın soğuk, kar yağışlı gecelerinde evinizde, ofisinizde ya da okulda sağlıklı ve tatlı bir içecek tüketmek istiyorsanız reyhan şerbeti tarifi ilk tercihiniz olabilir. Beslenme alışkanlıklarımız zaman içinde değişiklik göstermekte genç kuşak olarak anne ve babalarımıza, büyükanne, büyükbabalarımıza oranla daha fazla hazır ve gazlı içecek tüketmeye müsait bir nesil olarak yetişiyoruz.

  Bu alışkanlığımız bize sağlıksız birer içecek tüketmiş olmanın yanında vücut sağlığımız için de tehdit edici boyutlar oluşturabiliyor. Örneğin; sürekli gazlı içecekler tüketen bireylerde ki bu gelişim çağında olan çocuklarda daha fazla olmaktadır sağlıksız bir yaşam ve fazla kilo problemi oluşturmaktadır.

   

  Bütün bu sorunlarla karşılaşmamak için evde kendimizin, annemizin kolaylıkla ve sağlıklı hazırlayacağı içecekleri tüketebilir ve arkadaşlarımıza ikram edebiliriz. reyhan şerbeti tarifi içinde bulundurduğu besinlerle tatlı ihtiyacınızı da dengeleyerek daha az yemenize ya da bu içeceği tüketirken hiç tatlı arayışı içine girmemenize yardımcı olur. Oldukça kolay ve evdeki malzemelerle dilerseniz siz dilerseniz de annenizin size hazırlayabileceği bu içeceği büyük küçük her yaştan birey rahatlıkla içebilir.

   

  Reyhan şerbeti tarifi Osmanlı zamanında da misafirlere ikram edilen kültürün bir parçası niteliğinde bir içecektir. Bal, Reyhan, Limon ve Tarçının karışımından elde edeceğiniz bu lezzetli ve sağlıklı içecek oldukça kolay ve her daim bulunabilen malzemelerle hazırlanır.

  Malzemeler
  • 10 tatlı Kaşığı Şeker
  • 3 Adet Karanfil
  • 1 Adet Çubuk Tarçın
  • Dilediğiniz Kadar Limon
  • 2 Litre Su
  • 1 Demet Reyhan
  Yapılışı

  Öncelikli olarak Reyhanın temizlenmesi için bir kap içine aldığımız reyhanın üzerine sirke ve suyu koyup iyice temizlenmesini sağlıyoruz. Sirkeli suda temizlediğimiz Reyhanı bir tencereye alıp üzerine bir litre suyu ilave ediyoruz.

  Daha sonra üzerine limon suyunu, Kabuk Tarçın’ı ve karanfili, şekeri ilave edip ocağa koyuyoruz. Kaynamaya başlayan Reyhan şerbeti farklı renkler alarak en son kırmızı rengini alacaktır. Soğuk servis edilmesini tavsiye ettiğimiz Reyhan Şerbeti dilerseniz buz ilave edilerek de tüketilebilir.