Muz Smoothie

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Muz Smoothie
  2
  kişilik
  20
  dakika
  110
  kalori/prs.

  Eğer sizde klasik olan içeceklerden sıkıldaysanız ve kafeye gitmeden evinizde lezzetli güzel karışımlar içmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Hepimizin genellikle kafelere giderek tüketmeye ve tatmaya çalıştığı muz smoothienin yapılışını, gerekli olan malzemeleri detayları ile anlatıyoruz.

  Malzemeler
  • Bir kaşık miktarınca bal.
  • İki su bardağı miktarında yağsız olan soya sütü.
  • Yüz gram olacak kadar yağsız olmak kaydı ile yoğurt.
  • Yarım çay kaşığı olacak kadar tarçın.
  • Buzlukta dondurulmuş olan buz parçaları. (İstek miktarınca)
  Yapılışı

  Mut smoothie yapmak için çok uzun uğraşlar vermenize gerek yok. Oldukça basit ve kolay bir yapım tekniği var. Yalnızca gerekli olan malzemeleri elde etmeniz yeterli.

  Buz ve bal hariç olmak üzere tüm malzemeleri rondo veya blendar tarzı bir alet içine atarak parçalamaya başlayın. Kıvama gelen malzemeleri daha sonra akışkan bir halde olarak çıkarıp bardağa dökün. Üzerine istediğiniz miktarda bal veya pekmez dökebilirsiniz. Bundan sonra üzerine gene isteğinize bağlı şekilde buz parçalarını serpiştirin. Sonrasında afiyetle içebileceğiniz muz smoothieniz hazır. Dilerseniz arkadaşlarınızla, dilerseniz ailenizle, dilerseniz yalnız başınıza içebileceğiniz enfes içeceğiniz artık hazır. Bunlar için kafelere giderek yüksek miktarlarda bedeller ödemenize artık gerek yok. Evinizde muz smoothie keyfi yapabilir film içerken ferahlayabilirsiniz. O zaman afiyet olsun!