Mocha Smoothie Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Mocha Smoothie Nasıl Yapılır?
  2
  kişilik
  10
  dakika
  297
  kalori/prs.

  Smoothies, taze aromaları, hareket halindeyken içebileceğiniz bir meşrubat haline getirmenin harika bir yoludur. Eğer çikolata ile birlikte ekstra bir kafein almak istiyorsanız, bir mocha smoothie’yi karıştırın. Klasik bir mocha smoothie bir frappe olarak da bilinir. Tatlılığını meyveden alan bir muz mocha smoothie yapabilirsiniz. Ya da çökmekte olan bir fındıklı mocha smoothie’yi deneyin. Hatta doğal olarak tatlandırılmış vegan mocha smoothie yapabilirsiniz. Biz sizlere klasik bir mocha smoothie nasıl yapıldığını anlatacağız.

  Malzemeler

  3⁄4 fincan (180 ml) süt

  1⁄2 vanilya çay kaşığı

  2 yemek kaşığı şeker

  Hazır moka aromalı kahve 3 yemek kaşığı

  Hazır kahve tozunun 1 çorba kaşığı

  2 yemek kaşığı çikolata şurubu

  1 bardak (140 g) buz

  Yapılışı

  Hazır Kahve Tozunu Çözdürün

  1 yemek kaşığı hazır kahve tozu ve 3 yemek kaşığı hazır moka aromalı kahveyi ve küçük bir karıştırma kabına koyun. Tozlar üzerinde 3/4 fincan (180 ml) süt dökün. Süt ve tozları çözülene kadar karıştırmak için küçük bir kaşık kullanın. Bu sıvıyı bir karıştırıcıya dökün.

  Malzemeleri Ölçün

  Kalan klasik mocha smoothie malzemelerinizi alın ve blender’a ekleyin. 1/2 çay kaşığı vanilya, 2 yemek kaşığı şeker ve 2 yemek kaşığı çikolata şurubuna ihtiyacınız olacak. Son olarak 1 bardak (140 g) buz ekleyin.

  Klasik Moka Püreleri Karıştırın

  Kapağı karıştırıcıya yerleştirin ve buzlar tamamen karışana ve bileşenler birleştirilene kadar smoothie’leri karıştırın. Kapağı çıkarınız ve smoothileri iki büyük bardağa dökünüz. Smoothies’i ayrılmaya başlamadan hemen önce servis edin.