Çilek Smoothie Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Çilek Smoothie Nasıl Yapılır?
  1
  kişilik
  6
  dakika
  320
  kalori/prs.

  Çilekli smoothies lezzetli, sağlıklı bir içecektir. Harika bir parti ikramı veya serinletici bir ikindi atıştırması da olabilir. Çilekli bir smoothie yapmak için aşağıdaki yazımızı okumaya devam edin.

  Malzemeler

  Yaklaşık 12 çilek

  1 bardak buz

  1/2 bardak sade veya meyve aromalı yoğurt

  1/2 çay kaşığı çilek, çilek-muz veya vanilyalı dondurma (isteğe bağlı)

  1/2 bardak süt

  1/2 bardak portakal suyu

  Yapılışı

  Portakal Suyunu Karıştırıcıya Dökün

  Portakal suyu, güler yüzünüze biraz tatlı ekşimesi katacak ve çileklerin tatlılığı ile iyi bir kontrast oluşturacaktır.

  Çileği Ekleyin

  Taze veya dondurulmuş çilekleri kullanabilirsiniz. Dondurulmuş çilek kullanıyorsanız, fazla buza ihtiyacınız olmayabilir. Taze çilek kullanıyorsanız, çileklerinizi yıkadığınızdan emin olun ve çileklerinizi eklemeden önce tacı (üstte yeşil yapraklı sap) çıkarın.

  Yoğurdu Ekleyin

  Sade yoğurt, güler yüzünüze kremsi bir etki bırakacak ve çileğin tadını çıkarmadan çileklerin tadını çıkaracak. İsterseniz dondurma veya çilek suyu da ekleyebilirsiniz.

  Buz Ekleyin

  Çileklerden sonra sert buzun eklenmesi, blender bıçaklarının daha etkili bir şekilde öğütülmesini sağlayacaktır. Dondurulmuş çilek kullanıyorsanız, buz miktarını 1/2 bardağa indirmeyi tercih edebilirsiniz. Çilekler donar olduğundan, smoothie’nizi soğuk ve buzlu hale getirmeye yardımcı olurlar. Yaklaşık 5 saniye boyunca karıştırın, bekleyin, ardından tekrar karıştırın. Karışık olana kadar tekrarlayın. Çilek veya buz küplerinin sıkışmamasını sağlamak için bir kaşıkla karıştırın.

  Karışan Karışıma Süt Ekleyin

  Sonunda süt eklenmesi onu doğrudan kırabilen portakal suyuyla karıştırmasını engeller.

  Pürüzsüz Olana Kadar Karıştır

  İsterseniz soğutulmuş bir barda servis yapın veya paylaşmak için bardaklara dökün. Bir pipetle yüzünüzü hazırlayın ve keyfini çıkarın.