Buzlu Nane Çayı Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Buzlu Nane Çayı Nasıl Yapılır?
  6
  kişilik
  5
  dakika
  214
  kalori/prs.

  Nane çayı sıfırdan yapmak basit ve kolaydır ve ailede birisinin mide rahatsızlığı varsa, elinizin altında olması harika bir şeydir. İki bileşen (nane ve sıcak su) kadar basit veya istediğiniz kadar süslü ve sofistike olabilir. Nane çayı, kış aylarında yatıştırıcı ve ısıtmalı bir içecek için sıcak olarak ya da yazın serinletici ve canlandırıcı bir içecek için soğuk olarak servis edilebilir. Bugün sizlere buzlu nane çayı nasıl yapılır onu anlatacağız.

  Malzemeler

  10 Dal taze nane

  8-10 Bardak su (2-2,5L)

  1 – 1 Fincan şeker

  1 Limon suyu

  Salatalık dilimleri (isteğe bağlı)

  Yapılışı

  Nane Çayı Yap

  Daha büyük bir parça için oranı kullanarak, sıcak nane çayı yapın. Sadece nane yapraklarını ısıya dayanıklı büyük bir kaba koyun ve kaynar suyu doğrudan üstünüze dökün.

  Tatlandırıcı Ve Limon Karıştırın

  Çay hazır olduğunda, limon suyunu çayın içine daldırın, çayın içine hiç tohum almadığınızdan emin olun. Tatlı çay isterseniz, tatlandırıcıyı tat almak için tatlandırın. Şeker parçacıklarını parçalamak için kuvvetlice karıştırın.

  Çay Oda Sıcaklığına Soğumaya Bırakın

  Bir kez soğuduktan sonra, çayı sürahi içine süzün ve kullanılmış nane yaprakları atın. Soğuyana kadar soğutun.

  Salatalık İle Buz Üzerinde Servis Yapın

  Çay soğuduktan ve servis yapmaya hazır olduğunuzda, bardaklarınızı buzla doldurun. İnce bir salatalık dilimleyin ve her barda birkaç dilim ekleyin. Çayı dökün ve tadını çıkarın.