Buzlu Espresso Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Buzlu Espresso Nasıl Yapılır?
  1
  kişilik
  8
  dakika
  9,8
  kalori/prs.

  Buzlu bir espresso, sıcak bir yaz günü sabah kahvelerinin tadını çıkarmak için soğuk ve canlandırıcı bir yoldur. Onları evde yapmak, para biriktirmek için harika bir yoldur ve içkinizi dilediğiniz gibi özelleştirmenizi sağlar. Buzlu espresso, taze demlenmiş espresso ile başlar ve oradan espressoyu dondurucuda soğutarak ya da süt ile soğutup buz üzerinde servis yapabilirsiniz.

  Malzemeler
  • 2 ons (59 ml) su
  • 3¾ yemek kaşığı (20 g) öğütülmüş kahve, ince öğütülmüş
  • 1 ila 2 çay kaşığı şeker (5 ila 10 g)
  • Buz
  Yapılışı

  Ekipmanını Alın

  2 ons (59 ml) demlenmiş espresso, buz ve şeker ile birlikte, bu tür siyah espresso yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir martini çalkalayıcı ve bir dondurucu.

  Espressoyu Tatlandırın

  Espressoyu hazırla ve çekimi normal bir meyve kupasına götür. Espresso hazır olduğunda, tat vermek için şeker ekleyin ve birleştirmek için karıştırın. Şeker eklerken, espresso hala eriyerek düzgün bir şekilde çözüldüğünden emin olun.

  Martini Çalkalayıcısına Aktar Ve Dondur

  Şekerli espressoyu metal veya plastik bir martini çalkalayıcısına dökün. Kapağı kapalı tutun ve espressoyu, dondurucuya ve çok sulu olana kadar iki ve üç saat arasında dondurucuya yerleştirin.

  Çalkalayın Ve Servis Yapın

  Espresso tamamen soğutulduktan  sonra, dondurucudan çıkarın. Birkaç buz küpü ekleyin, kapağa koyun ve buzlu espressoya iyi bir sallama verin.