Buz Gibi Ferah Sodalı Limonata Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Buz Gibi Ferah Sodalı Limonata Tarifi

  İnsan vücudunun büyük bir bölümünü suyun oluşturduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden insanlar yemek yemeden uzun zaman yaşayabilseler de su içmeden uzun süre dayanabilmeleri mümkün değildir. Sağlıklı bir yaşam için bireylerin günde 2,5 litre ( 8 su bardağı) su içmesi gerekliliğinden uzmanlar da yıllardır bahsetmektedir.

  Yoğun iş temposu, uzun süren hareketsiz çalışmalar insanlarda yaş ilerledikçe kilo artışına sebep olmaktadır. Bu da diyet yaparak bu kilolardan kurtulma ihtiyacını doğurur. Kilo vermek için yapılan programlarda da suya büyük önem verildiği için uzmanlar, diyetisyenler, spor hocaları su tüketiminin önemli olduğunu vurgulamaktadırlar.

  Su tüketimini doğrudan yapmak tabi ki her daim en sağlıklı yöntem olmaktadır, fakat bazı insanlar o kadar fazla su içemeyebiliyorlar ki eğer belli bir dönemdeyseniz, örneğin kilo kaybetmeye çalışıyorsanız su tüketiminizi doğrudan arttırabilecek soğuk içecekler hazırlayabilirsiniz. Bu soğuk içecekler hem daha fazla su tüketmenize, hem de sıcak havalarda daha sağlıklı içecekler içmenize katkı sağlayacaktır. Maden suyu da herkesçe fazla sevilen vücut sağlığı ve cilt sağlığı için faydaları bilinen bir içecektir. Maden suyunu, suyu, Mandalina, Limon ve birkaç taze baharat ile karıştırarak soğuk içecek hazırlamaya ne dersiniz?

   

  Malzemeler

  İçindekiler

   

   

  • 1 Su Bardağı Mandalina Suyu

   

  • 1/4 Su Bardağı Limon suyu ( taze)

   

  • 3 şişe Soda ( Maden Suyu)

   

  • 12 Adet Taze Nane Yaprağı

   

  • Yeteri Kadar Buz
  Yapılışı

   

  Hazırlanışı

   

  Nane yapraklarını isterseniz bıçak isterseniz el yardımıyla ezin çünkü ağza gelecek kıyamda olursa rahtsızlık ya da keskin nane tadı verebilir.

  Daha sonra mandalina ve limon suyunu birbirine karıştırıp 4 litre kadar alan bir sürahi içerisinde soda ile karıştırabilirisiniz, öncelikli olarak limon mandalina karışımını eklerseniz, asit kaçması ve taşma durumu daha az olacaktır. Buzlarını ilave ettiğiniz soğuk içeceğinizi servis edebilirsiniz.