Yaz Sıcağına İyi Gelecek Olan Çilekli Limonata Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Yaz Sıcağına İyi Gelecek Olan Çilekli Limonata Tarifi

  Yaz aylarında sık sık tüketilen soğuk içecekler ferahlamada birebirdir. Vücudun sıvı alma isteğine ek olarak ağız tadi hazzı da eklenince talepler hayli fazlalaşır ve değişik şeyler deneme içgüdüsü artar durur. Pratik şekilde hazırlanan soğuk içeceklerde belki de başı en çok limonata çeker. Ancak son zamanların trendi haline gelen yaz sıcağına iyi gelecek olan çilekli limonata tarifi mutlaka tadılmaya değerdir.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • Yarım kilo çilek
  • 3 adet limon
  • 5 yemek kaşığı kadar toz şeker
  • 5 su bardağı su
  • 5 adet nane yaprağı (isteğe göre kullanılabilir, unutulmamalıdır ki nane ferahlatıcıdır)
  Yapılışı

  Yapılışı

  Limonatayı hazırlarken önemli olan bir noktayı atlamamak lazım. Yaz sıcağına iyi gelecek olan çilekli limonata tarifi enfes tadı için limonun beyaz kısımları rendelenmemelidir. Çilek püresinin ise taneli olması önemli bir detaydır. Çileklerin sap kısımları güzelce ayrılıp, iyice yıkandıktan sonra limonların rendesi yapılıp suları sıkılır.

  Küçük parçalar halinde hazırlanan çilekler ile limon suyu robota alınır buna su da eritilmiş 1 su bardağı toz şeker de ve diğer limon kabukları da eklenip püre haline getirilir. Püreye kalan su da ilave edilip karıştırılıp sürahiye konulur. Buzdolabında yeterince soğuduktan sonra nane yaprakları ve buz ile servis edilir. Hem tatlı hissini giderme hem ferahlama açısından yaz sıcağına iyi gelecek olan çilekli limonata tarifi birebir soğuk içecektir. Afiyet olsun.