Dinlendirici İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Dinlendirici İçecek Tarifi

  Günlük iş yoğunluğu ve stresin verdiği, vücut ve kafa yorgunluğunu gidermek için, dinlendirici içecek tarifi olarak, dinlendirici çaylar yapabilirsiniz. Bitkisel çaylar için malzemelerinizi aktardan temin edebilirsiniz. Hazır malzemeleri kullanmamanızı tavsiye ederiz.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 1 tutam papatya ( kurutulmuş doğal papatyaları tercih edin)
  • 1 veya 2 dal adaçayı ( adaçayını aktarlarda bulabilirsiniz. Kullanmadan önce soğuk sudan geçiriniz.)
  • 1 çay kaşığı rezene
  Yapılışı

  Yapılışı

  Bitkilerinizin vitamin özelliği gitmemesi için, kaynatmadan tüketiniz. Büyük bir fincan içerisine kaynar su konulur. Papatya kurusu, rezene ve adaçayı eklenerek, ağzı kapatılıp dinlenmeye bırakılır. Bitkiler rengini suya bırakana kadar, yaklaşık 10 dakika kadar dinlendirildikten sonra, süzerek tüketebilirsiniz. İçerisine limon dilimleri veya bal damlatarak tatlandırabilirsiniz.

  İş yoğunluğundan eve çok yorgun olarak gelen kişiler, özellikle dinlendirici içecek tarifi ile yorgunluklarını atabilirler. Günde en fazla 2 bardak tüketilmesi tavsiye edilir. Rezene bitkisi karın ağrısı ve gaz sancılarına iyi gelmektedir. Papatyanın sakinleştirici etkisiyle birleşince, ortaya vücudu dinlendirici özellikte içecek çıkmaktadır. Aktarlardan temin ettiğiniz bitkilerle, bitkisel çaylar yapabilirsiniz. Sabahları dinç ve zinde uyanarak, günlük verimli enerjiyi dinlendirici içeceklerle sağlayabilirsiniz.

  Özellikle, gece uyku bozukluğu yaşıyorsanız, bu içecek tarifini uygulamalısınız. Akşam yemeklerinden sonra hazımsızlık giderici özelliğine sahip bitki çayı ile, rahat bir gece geçirebilirsiniz.