Taze Mango Suyu Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Taze Mango Suyu Nasıl Yapılır?
  4
  kişilik
  148
  dakika
  7
  kalori/prs.

  Yaz, taze, ev yapımı mango suyunun tadını çıkarabileceğiniz tek zamanlardan biridir! Bazen, şişelenmiş mango suyu aynı ferahlatıcı tada sahip değildir. Bu durumda, bir blender kullanarak veya meyve suyunu elle tutarak taze mango suyu yapabilirsiniz.

  Malzemeler

  Blender Mango Suyu:

  2 Olgun mango

  1 Bardak su

  2 Yemek kaşığı şeker

  Birkaç buz küpü

  Preslenmiş Mango Suyu:

  En az 2 mango

  1/2 litre su

  2 yemek kaşığı şeker

  Yapılışı

  Kirleri Temizlemek İçin Mangoları Yıkayın

  Sonra olgun mangoları soyun. Daha sonra soyulmuş mangoları küçük parçalar halinde kesin. Ezilmiş buz, su ve şeker ile birlikte bir karıştırıcıya koyun. Pürüzsüz olana kadar karıştırın. Karışan karışımı bir elek boyunca çalıştırın. Artık kağıt hamuru ve mango liflerini atın. Garnitür için yan tarafa tutturulmuş bir parça mango ile bardaklarda meyve suyu servis edin. El ile preslenmiş mango suyu için ise;

  Mangolarınızı Alın

  Kendi mango bahçenizden birkaç olgun, kusursuz mango toplayın veya bir meyve pazarından satın alın. Aynı türün mangolarını kullanmaya çalışın. En azından aileye meyve suyu yapmak için iki mango alın. Seçilen mangoların dışını yıkayın.

  Cildinizi Mangolardan Ayırın, Derileri Seçilen Kaseye Koyun

  Mangoların içini veya posasını diğer kaseye yerleştirin. Daha sonra, suyunu mangodan ayırmak için temiz elinizle mango posasına basın.

  Kaşıkla Bir Kasede Yumuşatın

  Suyu sıvılaştırmak için 1/2 litre suya dökün. Sonra onu tatlandırmak için 2 yemek kaşığı şeker kullanın. Mango suyunu tatlı tadı olana kadar karıştırın (şeker tanelerinin çözülüp çözülmediğini kontrol edin).

  Suyu Bardaklara Dökerek, Posaları Dışarıda Tutun

  Soğuk ortamda bardaklarda meyve suyu servis edin. Alternatif olarak, buzdolabında tutulan bir sürahi içinde koruyun.