Sağlığınız İçin Ballı Karanfil Çayı İçin

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Sağlığınız İçin Ballı Karanfil Çayı İçin

  Vücuttaki toksin denilen madde, zehir anlamına gelmektedir. Çevreden her şekilde vücuda giren yabancı maddeler, vücutta toksine neden olmakta ve sağlığı tehdit etmektedir. Ballı karanfil çayı işte bu toksinleri atmaya yarayan bir içecektir.

  Malzemeler

  İçindekiler:

  • 1 su bardağı sıcak su
  • 1 tutam ıhlamur
  • 1 adet karanfil
  • 1 çay kaşığı tarçın veya ince bir çubuk tarçın
  • Yarım tatlı kaşığı bal
  Yapılışı

  Yapılışı:

  Kaynamış sıcak su içersine, bir tutam ıhlamur, karanfil ve tarçın sırayla konarak, 10 dakika demlenmeye bırakılır. Tüketilirken, süzülerek bardağa doldurulur. Dilerseniz bu şekilde sıcak olarak tüketebilir veya bal koyup tatlandırıp tüketebilirsiniz. Ballı karanfil çayı, sıcak olarak kış aylarının vazgeçilmez bir içeceğidir.

  Sıvı içeceklerin mevsimine göre sürekli tüketilmesi sağlık açısından faydalıdır. Yazın serinleten faydalı içecekler, kışın bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastalıklardan koruyan faydalı içecek tariflerini evinizde pratik bir şekilde kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

  Doğal ev yapımı faydalı içecekler ile farklı içecek seçenekleri hazırlayabilir ve her mevsim sağlıklı yaşayabilirsiniz. İçeceklerde karanfil kullanılmasının nedeni, vücuttaki mikroplara karşı savaşan bir antiseptik özelliğinin olması ve özellikle beyini dinlendirici etkisi vardır. Sindirimi de kolay sağladığı için, her mevsim sıcak veya soğuk olarak tüketilen içeceklerin içerisine karanfil konulması çok faydalıdır. Ballı karanfil çayı vücuttaki toksinlerin atılmasında yardımcı bir çay olduğu için, vücut bu sayede zararlı mikroplardan kurtulurken, zayıflamanız da mümkündür. Kış aylarında vücudunuzu soğuk algınlığına karşı korumak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için, ev yapımı ballı karanfil çayı tüketin.