Papatya Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Papatya Çayı
  1
  kişilik
  3-5
  dakika
  1
  kalori/prs.

  Papatya Çayı

  Papatya çayının faydaları saymakla bitmez. Uyku bozuklukları, romatizma hastalıkları, deri döküntüsü, sindirim problemleri, mide problemleri, stresin azaltılması, krampların ortadan kaldırılmasında papatya çayının kullanıldığı bilinmektedir. Ayrı diş eti hastalıklarını önleyebilen papatya çayı sırt ve bel ağrılarını da ortadan kaldırmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan papatya çayı sayesinde boğaz ağrısının geçmesine yardımcı olur ve hastalıklardan korur.

  Papatya çayı özellikle sinüzit problemi olanlar için son derece faydalı olmaktadır. Sinüzitin giderilmesi için tüketmek yerine, ısırgan otu papatya çayı ile saçlarınızı yıkamak ve özellikle alın bölgesinin çay ile temasını sağlamak çok önemlidir. Elbette burun gargarı yapılarak da kullanılabilir. Uykusuzluk problemine çözüm getirmekte olan papatya çay, tıpkı melisa çayı gibi vücudunuza yoğun bir dinginlik kazandırır. Sinirli ve stresli kişiler için de tavsiye edilmektedir. Adet sancıları üzerindeki etkisi, kaslardaki kasılma ve krampları azaltmak olarak bilinmektedir. Romatizma hastalıklarına da iyi gelmektedir. Cilt üzerindeki etkisi büyüktür. Deri döküntüsü hastalıklarında, egzama gibi hastalıklarda, iltihaplı deri hastalıklarında ve derideki mantar problemlerinde papatya çayının faydalı etkisi bilinmektedir.

  Papatya Çayının Kalorisi

  100 gram papatya çayının kalorisi 1’dir.

   

   

  Malzemeler
  • *2-3 yemek kaşığı kurtulmuş papatya çayı

  *500 ml sıcak su

  Yapılışı
  • Papatya çayını hazırlamak için sıcak suyun içerisine kurutulmuş papatyaları atarak 3-5 dakika demlenmesini bekleyin. Ardından papatyaları süzerek çayınızı içebilirsiniz. Çayı tatlandırmak için bal ya da limon kullanabilirsiniz.