Kavunlu Smoothie Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kavunlu Smoothie Tarifi

  Yaz aylarının serinleten meyvelerinden biri de kavundur. Özellikle sulu ve küçük olan kavunlar, kokusu ve aromasıyla, yaz aylarının vazgeçilmez meyvesidir. Sağlıklı içecek olarak tariflerde yer alan, Kavunlu smoothie tarifi yapalım.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • Orta boy kavun kullanacaksanız, kavunun yarısını kullanalım. Küçük boy bal kavunlarından kullanmak isterseniz 1 adet yeterli olacaktır.
  • Yarım çay bardağı limon suyu
  • 2 3 adet büyük boy çilek
  • İsteğe göre, 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 su bardağı süt
  Yapılışı

  Yapılışı

  Kavunlu smoothie tarifi yapılırken, kullanılacak kavun büyük boyda bir kavunsa, kavunun yarısını kesilip, kabuğu soyulur ve dilimlere ayrılır. Bir adet limonun suyu sıkılır. İsteğinize göre limonun hepsini kullanabilirsiniz.

  Çilekler sudan geçirildikten sonra, sap kısımlarından ayıklanır. Çilekler küçük meyveler oldukları için, doğramadan da kullanabilirsiniz. Mutfak robotuna süt eklenir. Kavun sulu bir meyve olduğu için, süt miktarını az tutmak içeceği dengeleyecektir. Sütün içerisine doğranan kavun, çilek ve limon suyu eklenerek, robottan geçirilir. Şekeri isteğe göre kullanabilirsiniz. Şeker koymasanız da bal ekleyerek tatlandırabilirsiniz.

  Kavun tatlı ise şekere gerek kalmayacaktır. Bütün malzemeler robottan geçirilerek, iri parçalar kalacak şekilde bırakılır. Dolaba konularak dinlendirilir. Hazırlanan kavunlu smoothie, buz parçaları atılarak tüketilir. Farklı meyve seçenekleriyle, kavunlu smoothie tarifi yapmak mümkün. Dilediğiniz evde olan meyveleri kullanarak yapabilirsiniz.