Kabak Suyu Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kabak Suyu Nasıl Yapılır?

  Kabak suyu ülkemizde popüler ve tüketilmese de besin değeri çok yüksektir. Kabağın içerisinde lif ve vitaminlerle doludur. Ayrıca içmek ve hatta daha da lezzetli yapabilmek çok kolaydır.

  Malzemeler

  4 Bardak (950 Mililitre) Elma Şarabı Veya Elma Suyu

  6 Yemek Kaşığı (85 Gram) Kabak Püresi

  1¼ Bardak (300 Mililitre) Kayısı Veya Şeftali Nektarı

  ¼ Çay Kaşığı Kabak Turta Baharatı (İsteğe Bağlı)

  ¼ Çay Kaşığı Tarçın (İsteğe Bağlı)

  Yapılışı

  Elma Şarabı 4 Bardak Bir Karıştırıcıya Dökün

  Elma şarabı yoksa, bunun yerine düz elma suyu kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, meyve suyunuzu daha lezzetli hale getirmek için daha sonra bazı baharatlar eklemeniz gerekecek.

  6 Yemek Kaşığı (85 Gram) Kabak Püresi Ekleyin

  Sade, konserve kabak püresi ve kabaklı turta türünü kullanmadığınızdan emin olun. Kabaklı turta püresi çok fazla ek içeriğe sahiptir ve meyve suyunuz doğru çıkmayacaktır.

  1¼ Bardak (300 Mililitre) Kayısı Nektarı İçine Dökün

  Eğer bulamazsanız, şeftali nektarı kullanabilirsiniz. Bu, lezzetinizden ödün vermeden meyve suyunuzu inceltmenize yardımcı olacaktır. Daha fazla elma şarabı veya elma suyu eklemekten kaçının; elma aroması çok ezici olacaktır.

  Blender’ı Kapatın Ve Malzemeleri Birbirine Karışana Kadar Çalkalayın

  Zaman zaman karıştırıcıyı duraklatmanız ve karışımı bir spatula ile kenarlarından kazımanız gerekebilir. Bu, her şeyin eşit şekilde karışmasını sağlayacaktır.

  Kabak Suyunu Tadın Ve Gerekli Ayarlamaları Yapın

  Bu kabak suyu, portakal suyu veya kayısı / şeftali nektarı gibi biraz kalın olacaktır. Elma suyu gibi ince ve açık olmayacaktır. Ayarlarınızı aşağıdaki listeye göre yapın ve kabak suyuna son bir karışım verin. Meyve suyu yeterince tatlı değilse ilave olarak nektar, bal, beyaz şeker veya esmer şeker ekleyin. Kabak suyu çok yumuşak ise, biraz daha fazla kabak turta baharat veya tarçın ekleyin.

  Kabak Suyunu Bir Sürahi İçine Dökün Ve Buzdolabında Buzdolabına Bırakın

  Bu, meyve suyunun lezzetini geliştirmeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda tatların daha iyi demlenmesine izin verecektir. Kabak suyunu buz üzerinde soğuk olarak servis edin.