Kusursuz Bir Limonata Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kusursuz Bir Limonata Tarifi
  6
  kişilik
  30
  dakika
  365
  kalori/prs.

  Kusursuz Bir Limonata Tarifi

  Yaz kış insanların içecek ihtiyacını giderecek içeceklerden biri olan limonata farklı tariflere konu olsa da orijinal bir limonatanın tadını hiçbir tarif vermiyor. Gerçek limonata tarifi sayesinde yaz aylarında serinleten bir içecek hazırladığınız gibi pastaların yanında ikram edebileceğiniz şık bir ikram hazırlamış da olacaksınız. Limonatanın hazırlanmasında önemli detaylar vardır. Gerek malzemesine gerekse hazırlanmasındaki ölçülere dikkat edildiği taktirde leziz bir limonata hazırlama imkanınız var.

  Limonata İçerisinde Bulunması Gerekenler

  Evdeki malzemeler kullanıldığı için sizlere maliyet çıkaracak türden bir tarif değildir. Dilediğiniz zaman buzdolabında bulunan limonları değerlendirebilirsiniz.

  Limonata Yapımında Püf Noktalar

  Limonata yapımının kolay olduğunu düşünen insanlar bu içeceği fazlası ile basite almaktadırlar. Ancak iyi bir limonata birçok içecekten hem daha sağlıklıdır hem de yapımında önemli detaylar vardır. Güzel limonata tarifi ile hem yazın hem de kışın pastaların ya da kurabiyelerin yanında iyi bir içecek sunma imkanınız var. Limonatayı önceden kaynatıp soğumaya bırakmayın. Direkt olarak soğuk su ile yapabilirsiniz. Aynı zamanda limonatayı soğumaya bırakırken içine temizlenmiş nane yaprakları da bırakabilirsiniz. Nane yaprakları farklı bir aroma verecektir.

  Limonataya Neler Ekleyebilirsiniz?

  Güzel bir tarif eşliğinde hazırladığınız limonatayı ikram ederken bardağın albenisini biraz daha arttırabilirsiniz. Güzel içecekler arasında hazırlanan limonatayı bardaklara koyduktan sonra ince dilimlenmiş yeşil elma ve limon da ekleyebilirsiniz. Soğuk olarak ikram edilecek olan limonata yanında bir dilim kek ya da yaş pasta ikramı da yapabilirsiniz.

  Malzemeler

  Limonata yapımında malzeme seçimi son derece önemlidir. Gerçek limonata yapımı için öncelikle 6 tane büyük, iri limona ihtiyacınız var. Limon yanında bir tane de büyük portakal hazırlamanız gerekiyor. Portakalın limonata içerisindeki aroması son derece hoştur. Farklı bir tat yakalamak istiyorsanız ve limonun ekşi tadını kırmak için çok idealdir. Bunlara ek olarak 1 su bardağı toz şeker, 1 su bardağı sıcak su ve 5 bardak da soğuk su kullanmanız gerekiyor.

  Yapılışı

  İnsanların güzel içecek tarifleri arasında değerlendirebilecekleri limonata, yapım olarak da kolay bir içecektir.    Yapım sırasında mutfak gereci olarak da fazla araç gereç kullanmanız gerekmiyor. Rende, bıçak ve limon sıkacağı işinizi görmek için yeterlidir. Sonrasında limonatayı koyacak bir de cam sürahiniz varsa hakiki limonata yapımı işlemine başlayabilirsiniz.  Limonların kabuklarını beyaz olan kısımları ortaya çıkana kadar rendelemeniz gerekiyor. Rende işlemini yaparken dilerseniz kalın olan rende kısmını kullanabilirsiniz. Çünkü tüm işlemler bittikten sonra limonatayı süzgeçten geçirmeniz gerekecek. Aynı şekilde portakalın da dış kısmını rendelemeniz gerekiyor. Rendelenen kabukları derin bir kabın içerisine aktardıktan sonra üzerine ayırmış olduğunuz şekeri ilave ediyorsunuz. Şekeri ilave ettikten sonra rendelenmiş olan portakal kabukları ile iyice karıştırıp özümsetmeniz gerekiyor. Daha sonra bir bardak sıcak su ekleyerek şekerin erimesini beklemelisiniz. Şeker bu sıcak suyun içerisinde eridi ise üzerine soğuk suyu aktarabilirsiniz. Süzgeçten geçirdikten sonra buzdolabında soğumaya bırakın.