Kivi Kavun Kokteyli

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kivi Kavun Kokteyli

  Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, bol bol su ihtiyacından ve serinleme isteğinden dolayı, gazlı içecekler tüketerek çare bulmaya çalışırız. Gazlı içeceklerle sağlıksız serinlemek yerine, evde yaz meyveleri ile hazırlayacağınız içecek ve kokteyllerle sağlık serinleyebilirsiniz. Yaz mevsiminde çok kolay bulabileceğiniz kivi ve kavun ile pratik şekilde kokteyl hazırlayabilirsiniz. Kivi kavun kokteyli tarifini deneyin.

  Malzemeler

  İçindekiler:

  • 4 adet kivi
  • 4 adet kavun dilimi
  • 1 su bardağı buz
  Yapılışı

  Yapılışı:  

  Kivinin kabuklarını soyulduktan sonra, kivi ve kavun mutfak robotundan geçirilerek püre haline getirilir. Püre haline gelen meyveler, büyük bir bardağa doldurulur. Üzerine buz eklenerek karıştırılır. Kivi kavun kokteyli yapılışı bu kadar basit ve pratiktir.

  Sağlıklı içeceklerle sağlıklı serinlemenin yolu, evde kendiniz faydalı ve birbirine yakışan meyvelerle lezzetli kokteyl ve içecekler hazırlayabilirsiniz. Serinlemek istediğinizde, gazlı içeceklerden uzak durunuz. Onun yerine gazsız içecek olan meyve sularını tercih ediniz. Üstelik çocuklarınızla birlikte tüketerek, sağlıklı beslenebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre, evde doğal olarak hazırlanan meyve kokteyllerinin her biri, farklı rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

  Evde kolayca 5 dakika içersinde hazırlanacak meyve kokteylleri ile sağlıklı beslenmeniz mümkün. C vitamini deposu olan bu meyveler, cildi canlandırdığı gibi enerjiyi arttırma özelliğine sahiptir. Her gün meyve tüketilerek bağışıklık sistemi korunmalıdır. Meyve tüketimi, suyu sıkılarak veya kokteyl gibi içecekler hazırlanarak da tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Kokteyl hazırlanırken hangi meyvenin hangi meyveye yakışacağını bilmeniz yeterlidir. Bütün meyvelerin kendi içerisinde birçok faydası bulunmaktadır. Meyveyi çiğ olarak tüketemeyen çocuklara, sevimli ve lezzetli kokteyller hazırlayarak, çocuklarınıza rahatça içirebilirsiniz.